BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupa B – przegląd

10. maja, 2018, 10:34

Grupa B zapewni jeden z najbardziej oczekiwanych meczów fazy grupowej, kiedy już drugiego dnia turnieju Portugalia zmierzy się z Hiszpanią.

Reprezentacja Maroko, której awans z grupy B obstawiany jest po kursie 5.00, a także Iran (6.50), postarają się rzucić wyzwanie gigantom, kiedy przyjdzie im się mierzyć przeciwko dwóm najsilniejszym drużynom w Europie.

Portugalia – Każdy zespół mający w szeregach Cristiano Ronaldo gwarantuje odpowiedni respekt, zwłaszcza po zdobyciu przez Portugalczyków tytułu mistrza Europy.

Przed dwoma laty na francuskich stadionach podopieczni Fernando Santosa pokazali, że są drużyną z prawdziwego zdarzenia i dobrze radzą sobie dzięki silnej bazie defensywnej, która pomogła im zdobyć trofeum. Być może w Rosji będą musieli pokazać cut skuteczniejszą grę w ataku.

Hiszpania – Wygrała ten konkurs osiem lat temu i na papierze ma naprawdę duże szanse na powtórzenie tego wyczynu. Kurs na wygranie MŚ 2018 przez Hiszpania wynosi 7.00.

Jednak niezwykle utalentowany skład Hiszpanów nie jest bez skazy, a najsłabszą formacją wydaje się być linia ataku. Z drugiej strony nie przeszkodziło im to w zdobywaniu punktów w kwalifikacjach, gdy łatwo wygrali grupę z Włochami.

Ciesząca się 18-meczową serią bez porażki drużyna Julena Lopetegui z pewnością będzie miała ochotę ponownie rzucić wyzwanie w wyścigu o Puchar Świata.

Maroko – Dla Atlasa Lions jest to niezwykle trudna grupa, chociaż drużyna jest pokropiona talentami z niektórych czołowych europejskich lig. Tu należy wymienić Medhiego Benatię z Juventusu i Hakima Ziyecha z Ajaksu Amsterdam.

Siłą zespołu jest jednak obrona, o czym świadczy fakt, że stracili tylko jednego gola w ośmiu meczach eliminacji, które zwieńczyli wygraną nad Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Iran – Kolejna drużyna, która duży nacisk kładzie na obronę – stracili tylko pięć goli w swoich 18 spotkaniach kwalifikacyjnych. Niemniej jednak, Puchar Świata 2014 rozpoczęli z podobną reputacją, a tymczasem nie udało im się nawet przejść fazy grupowej.

Ich szanse na rozwój mogą spoczywać na napastniku Sardarze Azmounie, który imponująco rozpoczął swoją międzynarodową karierę. Jednak trudne losowanie sprawiło, że Irańczycy są outsiderami.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów