BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupa E – przegląd

15. maja, 2018, 6:49

Brazylia jest wyróżniającym się zespołem w grupie E, a najwięcej uwagi z pozostałych drużyn przyciągnie zapewne reprezentacja Kostaryki, która imponowała w trakcie ostatniego mundialu.

Brazylia – Wygląda na poważnego kandydata do sięgnięcia po rekordowy szósty w historii tytuł mistrza świata i to pomimo kłopotów zdrowotnych Neymara, który w lutym złamał stopę, co z pewnością musi być powodem do niepokoju.

Mimo tego faktu, nawet bez niego zespół będzie dysponował wieloma piłkarskimi talentami od ofensywy. Najważniejsze pytanie brzmi jednak, czy ich linia obrony może wytrzymać próbę w spotkaniach z najlepszymi drużynami na świecie?

Szczelnej defensywy zabrakło w rozgrywanym przed własną publicznością półfinale MŚ 2014 z Niemcami, kiedy gospodarze opuszczali murawę z bagażem aż siedmiu goli. Kurs na osiągnięcie półfinału na MŚ 2018 przez Brazylię wynosi 5.00.

Szwajcaria – Tradycyjnie ciężko jest ich pokonać, a zwarta defensywa prezentowana w trakcie kwalifikacji sugeruje, że Szwajcarzy znów awansują z grupy – kurs wynosi 2.00.

W zespole mają wiele doświadczenia, zwłaszcza w tyłach. W ataku będą jednak potrzebować dodatkowej pomocy dla Xherdana Shaqiriego, jeśli dojdą do fazy pucharowej turnieju.

Kostaryka – Okazała się wielką niespodzianką w mistrzostwach 2014, a teraz wraca po więcej – w rzeczywistości jej skład pod względem potencjału niewiele różni się od tego, który imponował w Brazylii.

Kostaryka liczy, że doświadczenie nabyte przed czterema laty zaprocentuje w Rosji, zwłaszcza, że drużyna ma za sobą niezbyt przekonującą kampanię eliminacyjną. Co więcej, ostatnie wyniki meczów towarzyskich również nie były dobre.

Serbia – Wygrała trudną grupę eliminacyjną, ale nawet ten fakt nie uratował przed zwolnieniem trenera Slavoljuba Muslina.

Zastąpił go Mladen Krstajic, który chętnie zaprosił do reprezentacji kilku młodszych piłkarzy z kadry U-20, która w 2015 roku zdobyła Puchar Świata. W szeregach Serbów jest więc mnóstwo talentów.

Doświadczony rdzeń zespołu stworzą zawodnicy z Premier League, jak Nemanja Matic i Dusan Tadic. Z ich pomocą serbska drużyna może celować w awans z grupy – stawka na wejście Serbii do fazy pucharowe turnieju wynosi 2.20.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów