BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Oliver Khan nie popiera wyjazdu Manuela Neuera

19. maja, 2018, 13:47

Legendarny bramkarz reprezentacji Niemiec Oliver Khan uważa, że zabranie Manuela Neuera na mistrzostwa świata w Rosji jest gigantycznym ryzykiem, a sam Neuer nie ma szans na dobry występ.

Manuel Neuer stracił niemal cały sezon z powodu kontuzji stopy i wrócił do treningów zaledwie miesiąc temu, nie rozegrał jednak ani jednego meczu od września poprzedniego roku.

Joachim Low powołał go do szerokiego składu reprezentacji Niemiec wraz z trzema innymi bramkarzami, dając tym samym szansę byłemu kapitanowi reprezentacji na pokazanie swojej obecnej formy.

Khan, który zdobył z Niemcami mistrzostwo Europy w 1996 roku twierdzi, że Neuer nie powinien jechać na mistrzostwa ze względu na brak rozegranych meczów w ostatnim czasie.

„Aby ostatecznie osądzić, musiałbym go widzieć codziennie na treningu. Ale jest właściwie niemożliwe i nie do pomyślenia, że może się dobrze prezentować” – powiedział Khan.

„Z powodu jego osiągnięć w przeszłości, ma duże zaufanie, Low właściwie postąpił zabierając go i chcąc zobaczyć jak sobie radzi”.

„Nawet jeśli zagra w dwóch meczach reprezentacji, to ciągle gigantyczne ryzyko którego każdy musi być świadomy, a on sam musi siebie zapytać: naprawdę warto grać na mistrzostwach świata po ośmiu miesiącach przerwy?”

Manuel Neuer znalazł się w składzie Bayernu Monachium na mecz finału Pucharu Włoch przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Neuer nie zagra jednak od pierwszej minuty.

„Manu absolutnie nie czuje bólu. Jest w fantastycznej formie fizycznej i jutro będzie opcją, ale nie zacznie od pierwszej minuty” – zakomunikował Bayern za pomocą Twittera.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów