BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Neymar trenuje z reprezentacją

24. maja, 2018, 9:53

Brazylijczycy donoszą, że powrót Neymara do zdrowia przed mistrzostwami świata przebiega „lepiej niż się spodziewano”. Gwiazda Canarinhos w środę wróciła do treningów.

Neymar nie brał udziału w meczach klubowych i reprezentacji od lutego, kiedy w meczu PSG doznał złamania kości prawej stopy.

Mimo zagrożonego występu w mistrzostwach świata po operacji przebytej w Brazylii 3 marca, wszystko wskazuje na to, że najdroższy piłkarz świata będzie gotowy na czempionat.

„Nie wiemy jak daleko czołowy atleta jak on może dojść, ale mogę powiedzieć, że jego rozwój jest ponad wszystko czego się spodziewaliśmy” – przyznał Fabio Mahseredjian, członek sztabu trenerskiego.

„Zaczęliśmy pracować miesiąc przed pierwszym meczem mistrzostw świata. Był monitorowany podczas treningu z drużyną, bardzo o niego dbamy. To ważne kiedy gra na pomniejszonym boisku w składach po 11”.

„Spróbujemy przyspieszyć jego adaptację, dzięki czemu będzie mógł odzyskać swoje tempo gry”.

Tymczasem drobnej kontuzji prawego uda doznał Douglas Costa, ale zdaniem sztabu medycznego, jego występ na mistrzostwach jest niezagrożony. Do treningów ma wrócić pod koniec tygodnia.

Pomocnik nabawił się kontuzji w ostatnim meczu sezonu ligowego, w wygranym przez przez Juventus meczu z Veroną rozegrane w ostatni weekend.

Brazylijczycy przygotowują się do finałów mistrzostw świata w Teresopolis, ale pozostaną tam do soboty, po czym 8 czerwca przeniosą się do Londynu, gdzie po finale Ligi Mistrzów do reprezentacji dołączą Marcelo, Casemiro i Roberto Firmino.

Brazylia swój udział na mistrzostwach świata rozpocznie 17 czerwca od meczu ze Szwajcarią. Kurs na pokonanie Helwetów wynosi 1.36, a na zdobycie przez Canarinhos szóstego mistrzostwa świata 5.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów