Manuel Neuer i Jerome Boateng walczą o powrót do najwyższej formy i udział w mistrzostwach świata. Dla obu sytuacja rozwija się optymistycznie.

Dobre humory panują w reprezentacji Niemiec, tylko jeden zawodnik nie trenował w sobotę z drużyną. Był nim mający problemy z udem Jerome Boateng.

Mistrz świata trenował wg programu indywidualnego. Trenerzy nie widzą powodu aby ryzykować zdrowiem obrońcy, który jest fundamentalnym zawodnikiem jadącym na mundial.

“Nie ma znaczenia czy wznowi treningi z drużyną dzień wcześniej czy później, ważne jest żeby był gotowy na mistrzostwa” – mówił Low na konferencji prasowej.

Na obecnym etapie przygotowań trenerzy chcą dać piłkarzom nieco więcej swobody w treningach, dopiero w przyszłym tygodniu mają rozpocząć się treningi przygotowujące piłkarzy do chłonięcia taktyki.

Wracający do reprezentacji Manuel Neuer trenuje wraz z kolegami, a w poniedziałek i środę ma zagrać w meczach towarzyskich przeciwko reprezentacji Niemiec do lat 20.

Najprawdopodobniej mistrz świata sprzed czterech lat nie zagra w pełnym wymiarze czasowym, decyzje podejmie Low i trener bramkarzy Andreas Kopke, jednak jak powiedział Marcus Sorg: “Subiektywnie Manuel Neuer sprawia bardzo dobre wrażenie”.

Reprezentacja Niemiec udział w mistrzostwach świata rozpocznie 17 czerwca w meczu przeciwko Meksykowi, a następnie mierzyć się będzie ze Szwecją i Koreą Południową.

Kurs na zwycięstwo w pierwszym meczu z Meksykiem wynosi 1.44, a na obronę mistrzostwa świata 5.50.

Postaw 1000 PLN i wygraj 5500 PLN

NIEMCY WYGRAJĄ MUNDIAL?

Kurs 5.50