Granit Xhaka nie straci mundialu

0
1019

Granit Xhaka odczuł ulgę po tym, jak kontuzja kolana, jakiej doznał podczas sesji treningowej, okazała się niegroźna. Tym samym szwajcarski reprezentant nie przegapi mundialu w Rosji.

Zawodnik londyńskiego Arsenalu przeżył chwile grozy, kiedy w trakcie czwartkowego treningu reprezentacji nabawił się urazu kolana.

Do rozpoczęcia mistrzostw pozostały raptem trzy tygodnie, a występ pełniącego funkcję lidera zespołu Xhaki stanął po dużym znakiem zapytania.

Niemniej jednak po przeprowadzonych jeszcze tego samego dnia testach, szwajcarski związek potwierdził, że 25-latek ​​doznał urazu kolana, lecz nie jest to szkoda, która wykluczy go z gry w turnieju.

„Bardzo mi ulżyło” skomentował Xhaka cytowany przez oficjalną stronę internetowej Swiss FA.

Xhaka nie wystąpi w niedzielnym meczu towarzyskim z Hiszpanią, ale może wrócić na murawę w kolejnym sparingu przeciwko grupowym rywalom Polaków – Japonii, do którego dojdzie już 8 czerwca.

Kanonier jest absolutnie kluczowym graczem Szwajcarii, której minimalnym celem jest wyjście z grupy E i awans do fazy pucharowej turnieju.

Xhaka zaliczył 11. występów w eliminacjach do Mistrzostw Świata, włączając w to również oba starcia barażowe z Irlandią Północną. Jego dorobek to dwa gole.

Szwajcarzy rozpoczną kampanię Pucharu Świata spotkaniem z najsilniejszą w grupie Brazylią (17 czerwca), a później zagrają jeszcze przeciwko Serbii (22 czerwca) i Kostaryce (27 czerwca).

Kurs na awans Szwajcarii do fazy pucharowej Mistrzostw Świata 2018 wynosi 2.00, a na dotarcie do ćwierćfinału 7.00.

Z kolei stawka na zremisowanie przez reprezentację Szwajcarii pierwszego meczu MŚ 2018 z Brazylią wynosi 4.50.

Postaw 100 PLN i wygraj 700 PLN

SZWAJCARIA W ĆWIERĆFINALE?

Kurs 7.00