BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Manuel Neuer jedzie na mundial

3. czerwca, 2018, 8:35

Manuel Neuer zagrał od pierwszej minuty w przegranym przez Niemców 2:1 meczu z Austrią. Trener kadry był jednak zachwycony postawą bramkarza i zapewnił o jego udziale w mistrzostwach.

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie przegrała 2:1 z Austrią w sobotnim meczu towarzyskim. Mimo puszczonych dwóch bramek, Neuer imponował swoją formą.

32-latek po raz trzeci w tym tygodniu mógł zaprezentować swoje umiejętności, jego dwa wcześniejsze występy to mecze towarzyskie z młodzieżową reprezentacją kraju.

„To był fantastyczny powrót Manu po tak długim czasie. Grał bardzo dobrze i miał dwie lub trzy fantastyczne interwencje. To było ogromnie satysfakcjonujące” – chwalił Loew.

Udział Neuera w mistrzostwach świata w Rosji długo stał pod znakiem zapytania z powodu kolejnej kontuzji stopy. Bramkarz nie grał od września ubiegłego roku.

Po meczu z Austrią, zachwycony selekcjoner ogłosił, że Manuel Neuer pojedzie na mistrzostwa, a na dodatek to on otrzyma koszulkę z numerem pierwszym.

„Pojedzie jako numer jeden, niezależnie od tego czy będzie w pełnej dyspozycji czy nie. Nie będzie tak, że pojedzie z nami jako kapitan który tylko siedzi na ławce” – powiedział trener.

Loew ma ogłosić pełny, 23-osobowy skład 4 czerwca. Zanim Niemcy rozpoczną swój udział w mistrzostwach, 8 czerwca rozegrają kolejny mecz towarzyski przeciwko drużynie biorącej udział w mundialu, Arabii Saudyjskiej.

Niemcy udział w czempionacie rozpoczną 17 czerwca od meczu z Meksykiem, a ich kolejnymi grupowymi rywalami będą Szwecja i Korea Południowa.

Kurs na wygranie przez Niemców meczu z Meksykiem wynosi 1.44, na obronę mistrzostwa świata 5.50, a na zakończenie turnieju na poziomie ćwierćfinału 4.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów