BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Mesut Özil zmartwieniem Niemców

7. czerwca, 2018, 12:27

Mesut Özil z powodu urazu kolana nie zagra w piątkowym sparingu z Arabią Saudyjską. Co gorsza, istnieje ryzyko, że pomocnik opuści również pierwszy mecz Mistrzostw Świata 2018.

Özil jest absolutnie kluczową postacią drużyny Joachima Löwa, której forma przed startem mundialu pozostawia sporo do życzenia.

Niemcy notują przeciętne wyniki w meczach towarzyskich, a selekcjonerowi sen z powiek spędza także uraz rozgrywającego Arsenalu.

Niemiecka federacja potwierdziła już, że ich reprezentant ma mocno posiniaczone kolano po tym, jak nabawił się kontuzji podczas ostatniego sparingu z Austrią.

Rezultat sobotniego meczu otworzył właśnie Özil, który jeszcze w pierwszej połowie zderzył się z jednym obrońców rywali. Na boisku wytrzymał do 76. minuty, a jego zespół ostatecznie uległ 1:2.

Na przestrzeni kilku ostatnich dni zawodnik trenował indywidualnie i nie wziął udziału w tzw. dniu dla mediów (wtorek).

Ale kolano nie jest jedynym problemem Özila, który wciąż odczuwa ból w plecach, przez który w maju opuścił cztery mecze Arsenalu.

Oczekuje się, że 29-latek nie zagra w ostatnim meczu sparingowym z Arabią Saudyjską, do którego dojdzie w piątek na stadionie w Leverkusen, a co gorsza, istnieje także ryzyko, że pomocnik opuści pierwszy mecz Mistrzostw Świata 2018.

Ma niecałe dwa tygodnie, aby dojść do pełnej sprawności i potwierdzić swoją przydatność trenerowi przed otwierającym rywalizację w grupie F meczem przeciwko Meksykowi w dniu 17 czerwca.

Później obrońcy tytułu zmierzą się ze Szwecją (23 czerwca), a następnie z Koreą Południową (27 czerwca).

Obok Brazylii, Niemcy są największymi faworytami rosyjskiego mundialu. Kurs na obronę tytułu MŚ przez Niemców wynosi 5.50, a na zdobycie mistrzostwa  przez Brazylię 5.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów