BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Joachim Löw: Każdy chce wygrać z mistrzami

11. czerwca, 2018, 17:03

Joachim Löw przewiduje, że wszystkie najlepsze zespoły rywalizujące o Puchar Świata będą miały dodatkową motywację, aby powstrzymać Niemcy i uniemożliwić im zdobycie drugiego z rzędu tytułu.

Mundial na rosyjskich obiektach rusza już w najbliższy czwartek, kiedy gospodarze zmierzą się z Arabią Saudyjską w ramach 1. kolejki Grupy A.

Trzy dni później, w niedzielę 17 czerwca, do zmagań przystąpi broniąca tytułu reprezentacja Niemiec, która na otwarcie Grupy F zagra z wymagającym Meksykiem.

Nasi zachodni sąsiedzi mają za sobą kilka słabych występów w sparingach, a selekcjoner Löw jest świadomy, że w trakcie samego turnieju może być jeszcze trudniej, zwłaszcza dla jego drużyny.

Popularny 'Jogi’ ma szanse zostać pierwszym trenerem od 80 lat, który sięgnie po dwa tytułu z rzędu (Vittorio Pozzo wygrał z Włochami w 1934 i 1938 roku), ale obawia się, że wszystkie czołowe zespoły rywalizujące o tytuł będą miały dodatkową motywację, aby powstrzymać jego podopiecznych i uniemożliwić im osiągnięcie spektakularnego sukcesu.

„Kiedy jesteś mistrzem świata, zdobywcą Pucharu Konfederacji i trzecią drużyną globu przez trzy lub cztery lata, to szczególnie będą na ciebie polować.

„Każda drużyna chce obalić broniącego się mistrza” podkreślił Löw. Kurs na obronę Pucharu Świata przez Niemców wynosi 5.50.

Niemcy nie mieli sobie równych podczas MŚ 2014 w Brazylii, gdzie tytuł zdobyli po skromnej wygranej w finale nad Argentyną (1:0). Później osiągnęli półfinał Euro 2016, a przed rokiem wygrali Puchar Konfederacji.

58-letni trener, którego drużyna w fazie grupowej zagra jeszcze ze Szwecją oraz Koreą Płd., czuje, że największym zagrożeniem mogą być reprezentacje Francji, Hiszpanii, Brazylii oraz Argentyny.

„Francja się poprawiła, Hiszpania się poprawiła, Brazylia i Argentyna także. Być mistrzem po raz kolejny znaczy dla mnie wiele. Oczywiście, to jest coś historycznego, ale też odczuwam pokorę nad powagą zadania” dodał.

Kurs na zdobycie mistrzostwa świata 2018 przez Francję wynosi 7.50. Kurs na Brazylię wynosi 5.00, na Hiszpanię 7.00, a na Argentynę 10.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów