Obrońca reprezentacji Szwecji z ogromnym szacunkiem podchodzi do swoich sobotnich rywali, Augustinsson przekonuje jednak, że Szwecja ma atuty, które mogą pomóc w odniesieniu zwycięstwa.

Dzisiaj Szwecja podejmować będzie mistrzów świata, Niemcy. Dla obu reprezentacji będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans do 1/8 finału.

O ile w przypadku porażki Skandynawowie zachowają szanse na awans, to dla Niemców, którzy przegrali pierwszy mecz z Meksykiem, będzie to walka o być albo nie być w turnieju.

Ludwig Augustinsson przyznaje, że Niemcy będą trudni do zatrzymania, ale właśnie tego oczekują od drużyny narodowej kibice i wierzy, że powtórzenie sukcesu Meksyku jest możliwe.

“Niemcy są maszyną do wygrywania. Zawsze są mocni na mistrzostwach świata, są bardzo trudnymi przeciwnikami. Musimy dać z siebie wszystko, zrobić coś wyjątkowego” – mówił obrońca.

“Pokonaliśmy Włochy i Francję, prowadziliśmy z Holandią, wszystko jest możliwe. Wszyscy chcą zobaczyć coś wyjątkowego, kibice mają wysokie oczekiwania”.

Augustinsson wymienił argumenty stojące za jego drużyną, w pierwszej kolejności zaliczył do nich Emila Forsberga, którego uważa za równie mocnego piłkarza jak nieobecnego na mistrzostwach świata 2018 Zlatana Ibrahimovicia.

“Forsberg jest bardzo dobrym piłkarzem. Jest jednym z tych, którzy w reprezentacji grają na najwyższym poziomie. Jest bardzo ważny i robi te dodatkowe rzeczy, jak Zlatan. Może zdecydować o wyniku meczu. Forsberg robił to już w kilku meczach” – przyznał Szwed.

“Szwecja jest bardzo kompaktowym zespołem. Ciężko pracujemy dla siebie nawzajem – każdy wie, co ma robić. Kiedy naciskamy, naciskamy razem. Mamy jakość do skutecznych ataków”.

“Strzelaliśmy w kwalifikacjach, ale musimy to pokazywać częściej. Jesteśmy silni defensywnie i bardzo mądrzy w ataku” – zakończył Augustinsson.

Początek dzisiejszego meczu między Szwecją i Niemcami zaplanowany jest na godzinę 20:00. Kurs na zwycięstwo Niemiec wynosi 1.55, na remis 4.20, na triumf i przypieczętowanie awansu Szwecji 7.00.

Chcesz obstawić mecz Niemcy – Szwecja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.

Postaw 1 000 PLN i wygraj 7 000 PLN

SZWECJA WYGRA Z NIEMCAMI?

Kurs 7.00