BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Meksykanie nie mogą odpuścić

24. czerwca, 2018, 7:36

Reprezentanci El Tri zdają sobie sprawę, że sytuacja w grupie nie układa się po ich myśli, pomimo dwóch zwycięstw ciągle nie mogą być pewni awansu do kolejnej rundy.

Reprezentacja Meksyku nie mogła zaserwować swoim kibicom lepszego startu do mistrzostw świata 2018. Turniej rozpoczęli od pokonania mistrzów świata, a w kolejnym meczu uporali się z Koreą Południową.

El Tri byli bardzo blisko uzyskania awansu w sobotę, warunkiem koniecznym do spełnienia była kolejna strata punków drużyny niemieckiej. Niemcy jednak wygrali i o awansie zdecyduje mecz trzeci.

Meksykanie mają sześć punktów i w ostatnim meczu grupowym zmierzą się ze Szwecją, wygrana Skandynawów pozwoli im na zrównanie się punktami z Meksykiem, podobnie może wyglądać sprawa Niemców, jeśli tak się stanie El Tri mogą odpaść z turnieju z powodu różnicy bramek.

„Musimy być świadomi, że ten mecz przeciwko Szwecji będzie dla nas bardzo ważny jeśli chodzi o awans do 1/8 finału. Musimy być skupieni na tym, co chcemy osiągnąć” – powiedział pomocnik Miguel Layun.

Kapitan reprezentacji pozwala sobie jednak na wybiegnięcie myślami nieco dalej, twierdzi że ambicje El Tri sięgają znacznie poza fazę grupową, celem ma być co najmniej półfinał.

„To wszystko nie będzie nic warte jeśli zakończymy zmagania na 1/8 finału. Musimy iść krok za krokiem i naprawdę chcemy zanotować historyczne mistrzostwa świata” – powiedział kapitan Meksyku, Andres Guardado.

„To co się tutaj wydarzyło nie jest tym, po co tutaj przyjechaliśmy. Widzimy siebie zdolnych do osiągnięcia znacznie większych rzeczy, wiemy jaka ciąży na nas presja”.

„Ciąży na naszych plecach ten niesławny piąty mecz i naszym celem jest nie tylko on, ale raczej coś znacznie dalszego. Musimy jednak iść mecz za meczem”.

Decydujący o kolejności w grupie F mecz odbędzie się w środę, 27 czerwca o godzinie 16:00. Kurs na zwycięstwo Meksyku wynosi 2.40, na remis 3.30, a na Szwecję 3.30.

Chcesz obstawić mecz Meksyk – Szwecja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów