BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Poznaliśmy rywali eliminacji mistrzostw Europy 2020

15. stycznia, 2019, 7:02

W Dublinie rozlosowano grupy eliminacji mistrzostw Europy 2020. Do Polaków uśmiechnęło się szczęście i uniknęli najgroźniejszych rywali. Reprezentacja Polski znalazła się w składającej się z sześciu drużyn grupie G. Rywalami Biało-Czerwonych będą Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia i Łotwa.

Reprezentacja Polski ma szansę na czwarty w historii występ podczas finałów. Po raz pierwszy na imprezie rangi mistrzowskiej wystąpiła w 2008 roku, a najlepszy wynik osiągnęła w czasie turnieju w 2016 roku, kiedy dotarła do ćwierćfinału.

Najmniej szczęścia podczas losowania miała znajdująca się w kryzysie reprezentacja Niemiec, która była losowana z drugiego koszyka i o awans do finałów grać będzie z Holandią.

Obie reprezentacje rywalizowały ostatnio w ramach Ligi Narodów. Wyniki osiągane przez byłych mistrzów świata nie napawają optymizmem, w meczach z Holandią zanotowali remis i porażkę.

Podczas Euro 2020 udział weźmie aż 24 zespoły. Awans uzyskają po dwie drużyny z każdej z dziesięciu grup. Pozostałe cztery drużyny awans wywalczą w barażach.

Losowanie grup turniejowych odbędzie się dokładnie za rok, a finały odbędą się w terminie 12 czerwca do 12 lipca. Euro 2020 przejdzie do historii jako turniej rozgrywany w aż 12 państwach.

Mecze finałowe będą miały miejsce w Danii, Holandii, Rumunii, Irlandii, Hiszpanii, Węgrzech, Szkocji, Niemczech, Azerbejdżanie, Rosji, Włoszech i w Anglii.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów