BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

El. Euro 2020: Mecz Austria – Polska, 21 marca 2019, godzina: 20:45

19. marca, 2019, 6:45

W czwartek reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do Euro 2020, na początek mierząc się z Austrią – według selekcjonera Jerzego Brzęczka – faworytem naszej grupy.

Biało-czerwoni przystąpią do eliminacji po bardzo słabej jesieni, kiedy to nie wygrali nawet jednego z sześciu ostatnich meczów – zarówno sparingowych, jak i tych w Lidze Narodów.

Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie Ligi Narodów i spadli do Ligi B. Teraz drużyna Jerzego Brzęczka nie ma dużego marginesu na błędy, pragnąc uzyskać przepustkę na Euro 2020.

Na pierwszy ogień kwalifikacji czeka nas bardzo trudna przeprawa z Austrią, która będzie gospodarzem czwartkowego spotkania.

Mecz odbędzie się na murawie w Wiedniu. Stawka na zwycięstwo Polski wynosi 3.30, na remis 3.20, a wygrana Austrii obstawiana jest po kursie 2.25.

Selekcjoner jest świadomy skali trudności zadania. Chociaż to dopiero początek zmagań o Euro, to zdaje sobie sprawę, że mimo wczesnego etapu eliminacji Polacy nie mogą sobie pozwolić na porażkę.

Według Brzęczka, którego zespół w niedzielę zagra również z Łotwą, Austria jest faworytem naszej grupy.

„Zaczynamy kwalifikacje Euro 2020 z faworytem do zwycięstwa w naszej grupie” – powiedział trener na poniedziałkowej konferencji prasowej.

„Austriacy to jest wyrównana i bardzo nieprzyjemna drużyna, która słynie ze zdecydowanej, agresywnej i bezkompromisowej gry.

„Przygotowanie fizyczne jest u nich na wysokim poziomie. Wielu zawodników występuje w Bundeslidze, lidze austriackiej i europejskich pucharach. To jest ich wielka siła i musimy mieć tego świadomość” – dodał Brzęczek.

Nasi reprezentanci są już w komplecie na zgrupowaniu. Przed wylotem, który nastąpi już w środę, kadra odbędzie tylko jeden wspólny trening – we wtorek.

Selekcjoner nie wykluczył, że przeciwko Austrii zagra aż trzema nominalnymi napastnikami, starając się wykorzystać wysoką formę Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, a także Krzysztofa Piątka.

„Mamy komfort posiadając trójkę atakujących, którzy prezentują wysoką formę. Problemem jest jednak to, jak wykorzystać potencjał tych zawodników z meczów klubowych i przenieść to na reprezentację” – dodał.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów