BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Analiza grupy C – Mistrzostwa Europy 2021

frank de boer
6. czerwca, 2021, 13:48

Analiza grupy C – gospodarzem jest Holandia, która będzie rywalizować z Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną. Oprócz Amsterdamu pozostałe mecze grupowe odbędą się w Bukareszcie.

Holandia będzie faworytem grupy – stawka na zajęcie 1. miejsca przez Oranje wynosi 1.40. Kurs na wygranie rywalizacji grupowej przez Ukrainę wynosi 5.50, przez Austrię 6.50, a przez Macedonię Północną 21.00.

Holandia nie zakwalifikowała się do dwóch ostatnich dużych międzynarodowych turniejów – Mistrzostw Świata 2018 i Mistrzostw Europy 2016 – ale będzie miała nadzieję na poprawę w nadchodzącym euro.

Holandia – Frank de Boer poprowadzi Holandię w Euro 2020, chcąc udowodnić, że był właściwym człowiekiem, aby zastąpić Ronalda Koemana, który opuścił kadrę na rzecz Barcelony. Jego drużyna mocno ucierpi z powodu braku kluczowego obrońcy Virgila van Dijka.

Holendrzy zakwalifikowali się jako wiceliderzy grupy, za Niemcami, wygrywając sześć z ośmiu meczów i mogą być ekscytujący w atalu z Memphisem Depayem i młodym Donyellem Malenem.

Ukraina – Ukraina tylko dwa razy awansowała do mistrzostw Europy i jeszcze nie doszła do fazy pucharowej.

Jednak byli niepokonani w kwalifikacjach i zajęli miejsce nad Serbią i obecnymi mistrzami Europy Portugalią w swojej grupie i tym razem będą mieli nadzieję, że uda im się przezwyciężyć ten trend.

Austria – Austriacy z Davidem Alabą – bijącym sercem drużyny – i Marcelem Sabitzerem jako ekscytującym talentem w lini napadu, mają swoje argumenty i warto mieć ich na oku.

W turnieju przed pięcioma laty zagrali jednak beznadziejnie, zajmując ostatnie miejsce w grupie złożonej z Węgier, Islandii i Portugalii.

Macedonia Północna – Debiutanci z Macedonii Północnej zakwalifikowali się do Euro 2020 dzięki nowej zasadzie umożliwiającej drużynie z Ligi D Ligi Narodów zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa Europy.

Niemniej jednak spisali się dobrze w eliminacjach, zajmując trzecie miejsce w swojej sekcji i mają kilka rozpoznawalnych talentów, takich jak Ezgjan Alioski i Goran Pandev.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów