BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Analiza grupy E – Mistrzostwa Europy 2021

7. czerwca, 2021, 7:26

Analiza grupy E, reprezentacja Hiszpanii jest jedynym w historii zwycięzcą dwóch turniejów mistrzostw Europy z rzędu, a ponadto jest jedynym gospodarzem meczów Grupy E, w której znajdują się także Szwecja, Polska i Słowacja.

Mecze Grupy E zostaną rozegrane w Sevilli i Petersburgu. Kurs na zajęcie pierwszego miejsca w grupie przez podopiecznych Luisa Enrique wynosi 1.33, przez Polskę 6.50, Szwecję 7.00, a przez Słowację 15.00.

Hiszpanie są trzykrotnymi zwycięzcami tych rozgrywek, ale na tegoroczny turniej zabiorą odmłodzony skład. Jedną z największych gwiazd tej grupy będzie natomiast grający na co dzień w Bayernie Monachium Robert Lewandowski.

Hiszpania – La Roja są obecnie jedynie cieniem zespołu, który trzykrotnie z rzędu w latach 2008-2012 wygrywał najważniejsze turnieje na świecie. W tym roku o sile reprezentacji Hiszpanii będą stanowić młode talenty, między innymi Mikel Oyarzabal i Pedri.

Poprowadzi ich doświadczony trener Luis Enrique ma wysokie oczekiwania wobec podopiecznych, których poprowadził do półfinałów Ligi Narodów, choć w przypadku dotarcia do wysokich szczebli turniejowej drabinki mogą zapłacić za brak doświadczonego Sergio Ramosa.

Szwecja – Zlatan Ibrahimović nie wspomoże swoich rodaków, ale pod jego nieobecność reprezentację poprowadzić ma młoda gwiazda w osobie Alexandra Isaka.

Choć Trzy Korony meldowały się na pięciu ostatnich turniejach mistrzostw Europy, wyjście z grupy regularnie sprawia im problem. Podczas najbliższej imprezy będą polegać przede wszystkim na solidnej obronie.

Polska – Lewandowski jest zdecydowanie najważniejszym piłkarzem w zespole Biało-Czerwonych, o czym świadczy 48 strzelonych przez niego w sezonie 2020/21 bramek dla Bayernu Monachium.

Wspólnie z Lewym solidny trzon zespołu współtworzą między innymi Kamil Glik i Piotr Zieliński. Ich celem powinno być poprawienie ćwierćfinałowego wyniku sprzed pięciu lat.

Słowacja – nasi południowi sąsiedzi dotarli fazy pucharowej zarówno w mistrzostwach świata 2010, jak i w mistrzostwach Europy 2016, ale w najbliższym turnieju ich kluczowy pomocnik, Marek Hamsik, może mieć spore problemy z nawiązaniem do swoich najlepszych występów.

Z pewnością będą natomiast liczyć na solidną grę defensywną swojego czołowego defensora Milana Skrinara, a ponadto będą dysponować wysokimi morale po pokonaniu Irlandii i Irlandii Północnej w play-offach do turnieju.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów