BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Anglia chce wspierać środowisko LGBT na mundialu

Symbol LGBT
12. października, 2022, 10:23
Symbol LGBT | Fot. Alexander Grey/ Unsplash

W angielskiej piłce w ostatnich czasach byliśmy świadkami wielu gestów zjednoczenia dla różnych środowisk. Pamiętne klękanie przed meczem, czy noszenie specjalnej opaski kapitańskiej przez Harrego Kane’a to widoki, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Na Mistrzostwach Świata 2022 angielska federacja chce wspierać środowisko LGBT poprzez noszenie tęczowej opaski przez ich kapitana. Jak podaje TELEGRAPH Anglia jest gotowa zapłacić kary finansowe jeśli nie dostaną zgody na wsparcie wcześniej wspomnianej grupy.

Na organizatorów wylała się duża fala krytyki za postępowanie z pracownikami budującymi stadiony oraz tego, jak w ich kraju traktuje się osoby LGBT. Nie tylko Anglia wyraża swoje niezadowolenia pewnymi gestami. Również reprezentacja Danii zapowiedziała formę protestu na zbliżającym się mundialu o czym pisaliśmy na naszej stronie.

Anglia na zbliżającym się mundialu zagra w grupie B, najważniejsze informacje znajdziesz tutaj.

Pomimo gorszej formy w Lidze Narodów reprezentacja Anglii jest faworytem swojej grupy, bukmacherzy wyceniają ich wyjście z pierwszego miejsca po kursie 1.30.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów