BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zawodnicy Australii krytykują gospodarzy mundialu

Reprezentacja Australii
27. października, 2022, 6:53
Reprezentacja Australii | Fot. Mohamed Farag / Getty Images

W 3-minutowym filmiku udostępnionym w internecie piłkarze reprezentacji Austarlii krytykują Katar za ich postawę wobec imigrantów pracujących przy budowie stadionów oraz par jednopłciowych.

W filmiku zawodnicy otwarcie mówią o ludziach pracujących przy organizacji turnieju. Wspominane jest ich złe traktowanie i brak szacunku wobec nich. Piłkarze wyrażają swoje wsparcie dla nich mówiąc, że nie mają dużej wiedzy na te tematy, lecz powołują się na inne organizacje, które o tym otwarcie mówią.

Australijczycy wspierają również społeczność LGBT mówiąc, że bycie w związku jednopłciowym jest bardzo niebezpieczne w Katarze. Twierdzą, że każdy powinien się czuć bezpieczny nie ważne na to jaką osobę kocha.

Pomimo nieustannej krytyki przez społeczność piłki nożnej wobec Kataru jest to pierwszy przypadek kiedy cała drużyna otwarcie publikuje swoje negatywne stanowisko o sytuacji. Grupowi rywale Australii czyli reprezentacja Danii również wyraziła krytykę w stronę gospodarza mundialu, o której pisaliśmy na naszej stronie.

Sprawdź z kim Australia zagra na Mistrzostwach Świata.

Australia nie przegra z Francją na mundialu? Obstawiaj po kursie 3.90.

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów