BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Manuel Neuer zagra z tęczową opaską

Manuel Neuer
19. listopada, 2022, 12:48
Manuel Neuer | Fot. Stefan Matzke / Getty Images

Manuel Neuer zapowiedział, że w środę podczas meczu z Japonią będzie nosił kapitańską opaskę w barwach tęczy. Ma być to gest wsparcia dla środowiska LGBT+, które w Katarze nie może czuć się bezpiecznie.

W Katarze osoby homoseksualne są dyskryminowane oraz narażone na pozbawienie wolności. Kapitan reprezentacji Niemiec zapewnił, że podczas pierwszego meczu na Mistrzostwach Świata 2022 założy on kapitańską opaskę „One Love”, która ma być gestem wsparcia dla całej społeczności.

Niemiec nie boi się możliwych konsekwencji, które mogą być z tym związane. Nie jest to jedyna reprezentacja, która będzie wspierać homoseksualistów, wcześniej pisaliśmy o reprezentacji Anglii, która również ma podobny zamiar. Harry Kane też ma nosić tęczową opaskę kapitańską nawet jeśli będzie to oznaczało kary od FIFA.

Sprawdź terminarz grupy B podczas mundialu w Katarze

Kurs na zwycięstwo Niemiec z Japonią wynosi 1.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów