BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Czy Szewczenko zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski

Andrij Szewczenko
13. grudnia, 2022, 12:17
Andrij Szewczenko | Fot. PAP

Posada selekcjonera reprezentacji Polski na najbliższe miesiące nie jest jeszcze jasna. PZPN nie skorzystał z jednostronnego przedłużenia kontraktu z Czesławem Michniewiczem co oznacza, że prawdopodobnie związek szuka nowego szkoleniowca na jego miejsce.

Jednym z głównych kandydatów ma być Andrij Szewczenko. Był on w przeszłości selekcjonerem reprezentacji Ukrainy, a także prowadził Genoe występującą w Serie A. Włoski klub poprowadził w 11 spotkaniach wygrywając 1 mecz, remisując 3 i przegrywając aż 7 spotkań. Właściciele klubu zwolnili go na początku tego roku.

Musieli oni mu jednak nadal wypłacać przynależne wynagrodzenie co było problemem w wyborze go na selekcjonera reprezentacji Polski po odejściu Paulo Sousy. Jak informuje Paweł Gołaszewski z „Piłki Nożnej” ta sytuacja się zmieniła i Ukrainiec nie pobiera już pieniędzy od włoskiego klubu.

Paweł Gołaszewski dla portalu Piłka Nożna pisze następująco „Jak udało nam się ustalić, Szewczenko nie pobiera już wynagrodzenia z włoskiego klubu. Nie wiemy, na jakich zasadach rozstał się z Genoą, ale oficjalnie jest już wolnym trenerem, który bez zgody Włochów może podpisać umowę z nowym pracodawcą. Czy będzie nim PZPN?”

Jako selekcjoner reprezentacji Ukrainy Szewczenko rozegrał 52 spotkania, 25 z nich wygrał, 13 zremisował a 14 zakończyło się porażkami. Ma on doświadczenie w prowadzeniu drużyny narodowej oraz płynnie rozmawia po rosyjsku co dla Cezarego Kuleszy na pewno będzie atutem w dobrym porozumiewaniu się.
Sprawdź najnowsze wiadomości ze świata piłki nożnej, które są dostępne na naszej stronie
Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów