BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

PZPN z wielkim budżetem dla nowego selekcjonera

Cezary Kulesza
19. grudnia, 2022, 13:06
Prezes PZPN,Cezary Kulesza | Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL/Newspix

Po końcu Mistrzostw Świata w Katarze dla naszej reprezentacji, PZPN nadal szuka kandydata do poprowadzenia drużyny narodowej w kwalifikacjach do EURO 2024. Jak podaje Super Express budżet przeznaczony dla nowego szkoleniowca będzie rekordową sumą.

Jak informowaliśmy wcześniej, PZP nie przedłużył z Michniewiczem kontraktu co nie oznacza, że nie będzie on selekcjonerem reprezentacji Polski w kwalifikacjach do EURO 2024. Związek rozpatruje również inne kandydatury i postara się wybrać najlepszego szkoleniowca, który oprócz awansu do turnieju poprawi również grę naszej reprezentacji.

Według „Super Expressu” PZPN będzie dysponował budżetem o wysokości nawet 2,5mln euro rocznie dla nowego selekcjonera. Jest to kwota podobna do wynagrodzenia szkoleniowca Argentyny, Lionela Scaloniego. Żaden inny selekcjoner polskiej kadry nie zarabiał tak dużo, najwięcej miał zarabiać Leo Beenhakker około 1 mln euro rocznie.

Związek chciałby, żeby część lub całość kwoty selekcjonerowi płacić sponsor, takie rozmowy mają być już prowadzone.

Więcej informacji z polskiej reprezentacji znajdziesz tutaj

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów