BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupy kwalifikacje Euro 2024

euro 2024 qualifications germany

Grupy kwalifikacyjne do Euro 2024 zostały rozlosowane. Przeanalizowaliśmy wszystkie dziesięć z nich i niektóre zestawienia wyglądają niezwykle interesująco. Na naszej stronie znajdziesz najważniejsze informacja na temat grup podczas kwalifikacji do Euro w Niemczech, a także tabele kwalifikacji do Euro 2024.

 

Grupa A

W grupie A znalazła się Hiszpania, Szkocja, Norwegia, Gruzja i Cypr. Na papierze najgroźniej wygląda Hiszpania i Norwegia. Oczy norwegów i kibiców Manchesteru City będą z pewnością zwrócone na postać Erlinga Haalanda, dla którego będzie to pierwszy seniorski międzynarodowy turniej.

Grupa A.

 

Grupa B

Grupa B to Holandia, Francja, Irlandia, Grecja i Gibraltar. O pierwsze miejsce w grupie z pewnością powalczą Francuzi i Holendrzy. Grecy i Irlandczycy najprawdopodobniej powalczą o trzecie miejsce. Grecja jednak jako zwycięzca swojej dywizji w Lidze Narodów jest w o wiele bardziej komfortowej sytuacji niż Irlandia.

Grupa B.

 

Grupa C

W grupie C znaleźli się dwaj finaliści Euro 2020 – Anglia i Włochy – a obok nich Ukraina, Macedonia Północna i Malta. Kwalifikacje do Euro z pewnością uzyskają anglicy i włosi, a walka o trzecie miejsce będzie w tej grupie niezwykle wyrównana.

Grupa C.

 

Grupa D

Do grupy D trafiła Chorwacja, Walia, Armenia, Turcja i Łotwa. Chorwacja wydaje się oczywistym faworytem, jednak Walia i Turcja z pewnością mogą tu namieszać. Armenia co prawda z roku na rok notuje progres, ale jej szanse na uzyskanie kwalifikacji Euro 2024 są raczej nikłe.

Grupa D.

 

Grupa E

Reprezentacja Polski znalazła się w grupie E wraz z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi i Mołdawią. Zarówno My, jak i Czesi jesteśmy faworytami do uzyskania awansu. Opór może nam także stawić silna w ostatnim czasie Albania. W przypadku braku awansu śmiało możemy mówić o blamażu.

Grupa E.

 

Grupa F

W grupie F rywalizować będzie Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan i Estonia. Murowanym faworytem tej grupy jest Belgia, a zacięty bój o drugie miejsce najprawdopodobniej stoczą Szwedzi z Austriakami. Obie drużyny nie są jednak w ostatnim czasie w najlepszej formie.

Grupa F.

 

Grupa G

Interesująca prezentuje się grupa G, gdzie zmierzą się Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria i Litwa. Na papierze Serbia wygląda zdecydowanie najlepiej i to właśnie ona jest faworytem do wygrania grupy. Nie wolno jednak pomijać Węgrów, którzy w ostatnim czasie zanotowali bardzo dobre występy w Lidze Narodów.

Grupa G.

 

Grupa H

Grupa H to pierwsza z trzech grup, w których znalazło się 6 drużyn: Dania, Finlandia, Słowenia, Kazachstan, Irlandia Północna i San Marino. Duńczycy wydają się być poza zasięgiem dla swoich rywali – są nawet uważani z czarnego konia MŚ 2022 w Katarze.

Grupa H.

 

Grupa I

W grupie I znalazła się Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś i Andora. To zdecydowanie jedna z najbardziej zrównoważonych grup podczas tych kwalifikacji. Szwajcaria powinna zająć pierwsze miejsce, a reszta stawki jest niemałą zagadką. Bazując na ostatnich wynikach, duże szanse na awans na Mistrzostwa Europy ma Kosowo.

Grupa I.

 

Grupa J

Ostatnia grupa eliminacyjna J to Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Luksemburg, Słowacja i Lichtenstein. Portugalia jest niekwestionowanym faworytem do wygrania tej grupy i awansu na Euro 2024 w Niemczech. Drugie miejsce może paść łupem Bośni i Hercegowiny lub Słowacji.

Grupa J.

 

Które reprezentacje wygrają swoją grupę eliminacyjną?

Grupa A zostanie zapewne zdominowana przez Hiszpanię. Francuzi to zdecydowani faworyci grupy B. W grupie C z pierwszego miejsca najprawdopodobniej wyjdzie Anglia. Grupę D powinni wygrać Chorwaci. W grupie E faworytem jest Polska. Grupa F nie powinna sprawić trudności Belgom. Ofensywna Serbia powinna wygrać grupę G. Dania to niekwestionowany faworyt grupy H. Szwajcarzy najprawdopodobniej zwyciężą w grupie I, a grupa J wydaje się tylko formalnością dla Portugalii.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos