BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Kwalifikacje Euro 2024

UEFA EUROCUP 2024Kwalifikacje do Euro 2024 rozpoczną się w marcu 2023 roku i potrwają do marca kolejnego roku. Turniej kwalifikacyjny wyłoni najlepsze europejskie drużyny narodowe, które w czerwcu 2024 zmierzą się na turnieju finałowym. Na naszej stronie znajdziesz najważniejsze informacje eliminacjach do Euro 2024, w tym tabele i kalendarz kwalifikacji do Euro.

 

Kto jest gospodarzem Euro 2024?

Trwające rok kwalifikacje do Euro wyłonią drużyny, które uzyskają przepustkę na turniej finałowy, który odbędzie się w Niemczech. Mistrzostwa Europy 2024 potrwają miesiąc – od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku. Mecz inauguracyjny odbędzie się 14 czerwca na Fußball Arena w Monachium, a finał turniej będzie miał miejsce 14 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

 

Ile drużyn zakwalifikuje się do Euro 2024?

Spośród 53 drużyn biorących udział w eliminacjach, awans uzyskają 23 z nich. Na etapie grup eliminacyjnych bezpośredni awans do turnieju finałowego uzyska 20 zespołów, a w barażach, w których udział weźmie 12 reprezentacji, wyłonione zostaną pozostałe 3 drużyny. Niemcy jako gospodarz turnieju nie biorą udziału w kwalifikacjach Euro – mają z góry zapewniony występ na Euro 2024.

 

Faworyci Euro 2024

Niemcy, gospodarze turnieju, według najnowszych przewidywań mają zdecydowanie największe szanse na sięgnięcie po tytuł Mistrza Europy w piłce nożnej po raz czwarty w historii – i to pomimo że nie wygrali Euro od 1996 roku. Aktualny Mistrz Świata Francja depcze im jednak po piętach, a jak pokazują prognozy, niewiele mniejsze szanse na trofeum ma Anglia, Hiszpania i Włochy.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos