Włosi wygrali w karnych z Anglikami i zostali Mistrzami Europy!

0
680

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, wziął na siebie odpowiedzialność za przegraną z Włochami w finale Euro 2021 po rzutach karnych, mówiąc, że podjęte decyzje co do wykonawców rzutów karnych zależały wyłącznie od niego.

Dla ekipy Trzech Lwów była to bolesna i znana z przeszłości porażka – po 120. minutach gry Anglia remisowała na Wembley z Włochami 1:1, co doprowadziło do rzutów karnych.

Zwycięzcę wyłoniły więc „jedenastki”, które lepiej wykonywali Włosi. Stawka na zdobycie mistrzostwa świata w przyszłorocznym mundialu w Katarze przez Włochów wynosi 11.00, a przez Anglików 10.00.

Anglia przegrała 2:3 w kluczowej rozgrywce po tym, jak na wczesne trafienie Luke’a Shawa odpowiedział w drugiej połowie Leonardo Bonucci.

Gospodarze serię 'jedenastek’ zaczęli dobrze, ale pudła Marcusa Rashforda, Jadona Sancho i 19-letniego Bukayo Saki sprawiły, że to Italia sięgnęła po drugi tytuł mistrza Europy.

Selekcjoner Anglii Gareth Southgate wziął pełną odpowiedzialność za porażkę, a zapytany, co powiedziałby Sace, który nie strzelił ostatniego karnego, powiedział: „To zależy ode mnie. Wybrałem wykonawców rzutów karnych na podstawie tego, co zrobiliśmy na treningu i nikt nie jest sam.

„Wygrywaliśmy razem jako drużyna i to absolutnie spoczywa na nas wszystkich, jeśli chodzi o niemożność wygrania tego meczu.

„Ale jeśli chodzi o karne, to moja odpowiedzialność, bo dobór zawodników całkowicie ode mnie zależy.

„Sakajest takim super chłopcem, jest bardzo popularny w całej grupie. Miał on niesamowity turniej i jest gwiazdą, i nadal będzie gwiazdą”.

Do zobaczenia podczas mistrzostw świata 2022