Finał Euro 2021, Włochy – Anglia już dzisiaj o godzinie 21:00

0
571

Kapitan reprezentacji Anglii nie potrafi wskazać faworyta niedzielnego finału Euro 2021. Trzy Lwy do odniesienia zwycięstwa mają wykorzystać doświadczenie zdobyte na poziomie klubowym.

 

Już dzisiaj o godzinie 21:00 odbędzie się najważniejszy od ponad pół wieku mecz reprezentacji Anglii. Finał mistrzostw Europy budzi na Wyspach Brytyjskich olbrzymie emocje, a kurs na zdobycie tytułu przez Anglię wynosi 1.80, podczas gdy na Włochy 2.00.

W Anglii wciąż powtarzana jak mantra jest fraza „futbol wraca do domu” i cały kraj z całego serca pragnie pierwszego w historii triumfu w mistrzostwach Europy, ale w oczach wielu to Włosi dotychczas prezentowali się lepiej.

Gospodarzy finału na Wembley ma faworyzować fakt wsparcia ze strony własnej publiczności i rozgrywania niemal wszystkich (z wyjątkiem jednego) meczów w Londynie, co gwarantuje im większą świeżość.

Z drugiej strony Kane, lider Anglików, obawia się doświadczenia Włochów, którzy w finale Euro zagrają już po raz czwarty, a wygrywając go sięgną po szósty tytuł imprezy rangi mistrzowskiej w historii. Lista za i przeciw ma być mimo wszystko zbalansowana.

„W tym meczu szanse rozkładają się 50/50. Oczywiście Włochy mają lepszą historię pod względem wygrywania turniejów, zwłaszcza tych najważniejszych, ale sądzę, że u nas wielu zawodników ma podobne doświadczenie na poziomie klubowym. My też potrafimy wygrywać największe mecze” – uważa Kane.

„To będzie naprawdę ciężki mecz. Oczywiście bardzo mocno w siebie wierzymy, w to co robimy i w swój rozwój, ale mimo tego będzie bardzo ciężko”.

Sprawdź kursy na finał Euro 2021