BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Joachim Low ustąpi ze stanowiska

joachim low
9. marca, 2021, 11:52

Era Joachima Lowa w reprezentacji Niemiec wkrótce dobiegnie końca – selekcjoner opuści swoją funkcję po letnim turnieju Euro 2021.

Low w roli niemieckiego selekcjonera pracuje już od 17 lat. Szkoleniowiec doprowadził Die Mannschaft do zwycięstwa w Pucharze Świata w 2014 roku, ale był pod ogromną presją po fatalnym występie Niemiec we Francji w 2018.

61-latek mimo tego faktu zachował swoją pracę i oczekiwano, że będzie kontynuował ją do 2022 roku, gdy odbędą się Mistrzostwa Świata w Katarze.

Ale nie wypełni do końca swojego kontraktu z niemieckim związkiem piłkarskim (DFB). Ten zgodził się na jego odejście po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy.

W oświadczeniu na oficjalnej stronie DFB czytamy: „Joachim Low zakończy pracę jako trener reprezentacji po mistrzostwach Europy latem 2021 roku.

„Trener reprezentacji narodowej poprosił o rozwiązanie kontraktu, który pierwotnie miał obowiązywać do mistrzostw świata w 2022 roku, natychmiast po zakończeniu turnieju. DFB zgodził się na to”.

Sam trener wyraził wdzięczność związkowi po przyjęciu jego prośby i jest dumny, że miał okazję prowadzić przez tak długi czas niemiecką kadrę.

„Podejmuję ten krok bardzo świadomie, jestem pełen dumy i ogromnej wdzięczności, ale jednocześnie nadal jestem bardzo zmotywowany, jeśli chodzi o nadchodzące mistrzostwa Europy” – powiedział Low.

„Dumny, bo to dla mnie coś wyjątkowego i zaszczyt być zaangażowanym w mój kraj. I dlatego, że przez prawie 17 lat mogłem pracować z najlepszymi piłkarzami w kraju i wspierać ich w ich rozwoju.

„Odniosłem z nimi wielkie triumfy i bolesne porażki, ale przede wszystkim mam naprawdę wiele wspaniałych i magicznych chwil – nie tylko zdobycie mistrzostwa świata 2014 w Brazylii” – dodał.

Na Euro Niemcy zagrają w niezwykle silnej grupie F z Francją, Portugalią i Węgrami. Kurs na zajęcie 1. miejsca w grupie przez Niemców wynosi 2.30. Kurs na Francję wynosi 2.15, a na broniącą tytułu Portugalię 6.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów