Jordan Henderson może nie zdążyć na Euro 2021

0
138

Selekcjoner reprezentacji Anglii wyraził obawy o najbliższą przyszłość Jordana Hendersona. Jednego z najważniejszych piłkarzy Synów Albionu czeka dłuższy niż się spodziewano powrót do zdrowia.

Wraz ze zbliżaniem się najważniejszego turnieju reprezentacyjnej piłki nożnej w Europie, coraz więcej wiadomo nie tylko odnośnie do formy poszczególnych zespołów, ale także szans na udział w czempionacie przez największych gwiazd.

Dobrych wieści nie ma Gareth Southgate, który spodziewa się braku możliwości wykorzystania doświadczenia kapitana Liverpoolu, Jordana Hendersona.

Środkowy pomocnik przeszedł w lutym operację pachwiny, po której miał pauzować przynajmniej pięć tygodni, ale zdaniem selekcjonera tak się nie stanie. Pod znakiem zapytania stoi nawet występ na Euro 2021.

„Mogę powiedzieć tylko tyle, że Hendo jest optymistą i stale wierzy, że prognozy się sprawdzą. Mamy świadomość, że przy tego typu kontuzjach są określone ramy czasowe ewentualnego powrotu, ale wiemy też, co może się stać” – twierdzi Southgate.

„Wszystko rozstrzygnie się w końcówce sezonu. On na pewno zrobi wszystko, aby zdążyć, ale będzie miał niewiele rozegranych minut na najwyższym poziomie. Wiele spraw musimy wziąć pod uwagę. Ostateczna decyzja zapadnie za kilka tygodni”.

Reprezentacja Anglii prowadzi w grupie I kwalifikacji do mistrzostw świata po zwycięstwie 5:0 nad San Marino, a w niedzielę zagra mecz na szczycie grupy z Albanią. Kurs na zwycięstwo Anglików na wyjeździe wynosi 1.22, a na triumf w Euro 6.00.

Sprawdź kursy na eliminacje MŚ 2022