BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Sędziowie Euro 2021

sędziowie euro 2021
22. kwietnia, 2021, 7:48

Komitet Sędziowski UEFA wyznaczył 18 sędziów i ich zespoły sędziów asystentów, którzy poprowadzą 51 meczów podczas EURO 2021.

 

Pełna lista sędziów, którzy zostali wybrani (w kolejności alfabetycznej):

Felix Brych (Niemcy)
Cüneyt Çakır (Turcja)
Carlos Del Cerro Grande (Hiszpania)
Andreas Ekberg (Szwecja)
Orel Grinfeeld (Izrael)
Ovidiu Alin Hategan (Rumunia)
Sergei Karasev (Rosja)
Istvan Kovacs (Rumunia)
Bjorn Kuipers (Holandia)
Danny Makkelie (Holandia)
Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania)
Michael Oliver (Anglia)
Daniele Orsato (Włochy)
Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia)
Daniel Siebert (Niemcy)
Anthony Taylor (Anglia)
Clément Turpin (Francja)
Slavko Vinčić (Słowenia)

Ponadto, jako część programu wymiany w ramach umowy o współpracy pomiędzy UEFA a Południowoamerykańską Konfederacją Piłki Nożnej CONMEBOL, po raz pierwszy w historii do europejskiej grupy sędziów dołączy sędzia z Ameryki Południowej, a jeden z Europejczyków uda się do Ameryki Południowej. Argentyński sędzia Fernando Rapallini i jego asystenci dołączą do wybranych europejskich sędziów na EURO 2020, podczas gdy hiszpański zespół sędziowski pod kierownictwem Jesúsa Gila Manzano będzie częścią wybranych sędziów CONMEBOL na Copa América 2021 w Argentynie i Kolumbii.

„Wymiana sędziów z CONMEBOL na nasze dwa flagowe turnieje wzbogaci oba konkursy, a także zwiększy doświadczenie najlepszych arbitrów” – powiedział prezydent UEFA Aleksander Čeferin. „Europa i Ameryka Południowa mają tak wiele piłkarskiej jakości i tradycji, także w sędziowaniu. Ta wymiana jest definiującą częścią naszego programu współpracy, która pomoże nam ulepszyć nasze rozgrywki.”

„Wśród naszych stałych celów w CONMEBOL jest uczynienie naszych sędziów bardziej profesjonalnymi i doskonale wyszkolonymi do korzystania z narzędzi technologicznych”, dodał prezydent CONMEBOL Alejandro Domínguez. „Jesteśmy przekonani, że współpraca z UEFA w tej dziedzinie przyniesie obu konfederacjom ogromne korzyści. To jest dopiero początek. Będziemy nadal pracować nad poszerzeniem i wzmocnieniem umów o współpracy z naszymi przyjaciółmi w UEFA.”

Również po raz pierwszy na męskie EURO została wybrana kobieta – urzędnik. Stéphanie Frappart (Francja), która sędziowała w tym sezonie kilka meczów w rozgrywkach klubowych i reprezentacji narodowej mężczyzn UEFA, została wybrana jako pomocniczy sędzia meczowy* i będzie pełnić funkcję czwartego sędziego podczas meczów wraz z innymi kolegami, zgodnie z załączoną pełną listą sędziów meczowych.

Każdy zespół sędziowski będzie składał się z sędziego, dwóch sędziów asystentów, czwartego sędziego, rezerwowego sędziego asystenta na stadionie oraz zespołu czterech sędziów wideo meczu. Pełne składy zespołów sędziowskich są dostępne tutaj.

W ramach przygotowań sędziów do EURO 2021 odbędzie się kurs dla wszystkich sędziów, asystentów sędziów i sędziów meczu, który odbędzie się w Stambule (Turcja) w dniach 10-13 maja.

Sędziowie, asystenci sędziów i sędziowie pomocniczy będą mieli swój obóz bazowy w Stambule od 7 czerwca do zakończenia ćwierćfinałów, po czym pozostali sędziowie meczowi przeniosą się do Londynu na trzy ostatnie mecze.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów