BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Luis Enrique: Stać nas na mistrzostwo Europy

17. maja, 2021, 5:12

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii złożył stanowcze oświadczenie dotyczące walki o mistrzostwo Europy podczas zbliżających się Euro 2021. Potencjał La Roja ma przewyższać ten konieczny do zdobycia trofeum.

Choć sezon ligowy nie dobiegł jeszcze końca, emocje związane z mistrzostwami Europy już rosną – do rozpoczęcia czempionatu pozostał już niespełna miesiąc – i kolejne reprezentacje starają się określać cele.

Jedną z drużyn celujących w najwyższe laury jest Hiszpania, której szanse na zdobycie tytułu wynoszą 8.00, podczas gdy na Włochy 12.00, a na mistrzów świata, czyli Francję, 6.00.

La Furia Roja zajmują obecnie szóste miejsce w światowych rankingach, co daje im piąte miejsce pośród drużyn europejskich, za Belgią, Francją, Anglią i Portugalią, ale mimo tego wierzą, że są w stanie nawiązać do swoich największych sukcesów ostatnich lat.

Hiszpanie wygrali Euro w roku 2008 i 2012, a w 2010 roku zostali mistrzami świata, choć od tamtego czasu skład został zupełnie przebudowany, potencjał grupowych rywali reprezentacji Polski ma pozostawać olbrzymi.

„Nadal stanowimy potężną markę w świecie futbolu. Jeśli tylko osiągniemy potencjał, na którym powinniśmy się znaleźć i który jesteśmy w stanie przewyższyć, jeśli będziemy powtarzać rzeczy, które już znamy, a nasz poziom pewności siebie stworzy wznoszącą trajektorię jakości gry, możemy osiągnąć cokolwiek zechcemy. Nie ma co do tego wątpliwości” – zapowiedział Luis Enrique.

Hiszpanie swój udział w mistrzostwach Europy rozpoczną 14 czerwca od meczu ze Szwecją, po czym w fazie grupowej zagrają także z Polską i Słowacją. Ich olbrzymim atutem będzie rozgrywanie wszystkich trzech meczów na swoim terenie, w Sewilli.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów