BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zlatan Ibrahimović nie pojedzie na Euro

zlatan ibrahimovic
17. maja, 2021, 5:15

Selekcjoner reprezentacji Szwecji oświadczył, że nie będzie mógł skorzystać z usług Zlatana Ibrahimovicia podczas nadchodzących mistrzostw Europy. Ibra nie zdąży z wyleczeniem kontuzji kolana.

Szwedzi otrzymali olbrzymi cios przed Euro 2020, na czym skorzystają między innymi Polacy, czyli grupowi rywale skandynawskiego zespołu. Kurs na wyjście Szwecji z grupy E wynosi 1.44, na Polskę 1.40, a na Hiszpanię 1.04.

Zlatan Ibrahimović po raz ostatni na boisku znalazł się 9 maja wygranym 3:0 przez AC Milan meczu z Juventusem Turyn, gdy po 66 minutach gry został zmuszony do opuszczenia boiska.

Początkowo twierdzono, że leczenie ma trwać trzy tygodnie, ale po dokładniejszych testach lekarze określili czas powrotu do pełnej dyspozycji na sześć tygodni. O ostatecznej decyzji Ibry poinformował Janne Andersson.

„Rozmawiałem dzisiaj ze Zlatanem Ibrahimoviciem, który niestety powiedział mi, że jego kontuzja uniemożliwi jego udział w tegorocznych mistrzostwach Europy. To zła wiadomość, szczególnie dla Zlatana, ale także dla nas. Mam nadzieję, że wróci na boisko jak najszybciej” – powiedział trener.

Szwed wrócił do reprezentacji swojego kraju po niemal pięciu latach przerwy. Poprzednio grał na mistrzostwach Europu 2016, a ponownie na boisku zameldował się w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata z Gruzją i Kosowem, w obu notując asystę.

Szwedzi udział w mistrzostwach rozpoczną 14 czerwca od meczu z Hiszpanią w Sewilli, z Polakami zagrają 23 czerwca.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów