1400 PLN za dokonanie pierwszego depozytu
Otrzymać

Muller i Hummels wracają do reprezentacji Niemiec

20. maja, 2021, 5:14

Thomas Muller i Mats Hummels po dwuletniej nieobecności wracają do kadry i będą reprezentować Niemcy na czerwcowym Euro 2021. Obaj zawodnicy ostatecznie znaleźli się w 26-osobowej kadrze wyselekcjonowanej przez Joachima Lowa do turnieju, który rozpoczyna się 11 czerwca.

Niemcy będą rywalizować w tzw. „grupie śmierci” z Francją, broniącą tytułu Portugalią oraz Węgrami. Kurs na zajęcie 1. miejsca w grupie F przez reprezentacje Niemiec wynosi 2.25, a na zdobycie przez nią głównego trofeum 8.00.

Zarówno Muller, jak i Hummels wypadli z łask selekcjonera w 2019 roku, gdy Low starał się odmłodzić drużynę i wprowadzić do niej kolejną generację gwiazd.

Pomysł ten nie wypalił i trener Low ostatecznie wykonał zwrot przed swoim ostatnim dużym turniejem jako selekcjoner niemieckiej kadry.

„Jestem naprawdę szczęśliwy i dumny, że mogę znowu grać w reprezentacji Niemiec” napisał na Twitterze Hummels, który grał u boku Mullera w Bayernie w latach 2016-2019.

Hummels zanotował 70. występów dla kadry i ma na swoim koncie pięć bramek, podczas gdy Muller rozegrał 100. meczów, strzelając 38 goli. Obaj byli częścią drużyny, która zdobyła tytuł mistrzowski w 2014 roku.

Low zaangażował także zdolnego gracza Bayernu Jamala Musialę, który został powołany po potwierdzeniu swojej decyzji o reprezentowaniu Niemiec zamiast Anglii na początku tego roku.

Zaskoczeniem są z pewnością powołania dla Kevina Vollanda z Monako i lewego obrońcy Freiburga Christiana Guntera.

Nasi partnerzy

100% bonus do kwoty 500 PLN! SPRAWDŹ
Mistrzostwa Świata, mistrzostwaswiata.pl
100% bonus do kwoty 500 PLN!
Otrzymać