BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Marcus Rashford: Mamy wszystko, by walczyć o mistrzostwo

25. maja, 2021, 8:46

Tuż przed ogłoszeniem składu reprezentacji Anglii na Euro 2021 Marcus Rashford zapowiedział, że wraz z kolegami dysponuje wszelkimi argumentami, aby zdobyć mistrzostwo Europy. Synowie Albionu wyciągnęli wnioski z mistrzostw świata.

Będąca kolebką futbolu Anglia jeszcze nigdy nie zdobyła mistrzostwa Europy, a z mistrzostwa świata cieszyła się tylko raz, w 1966 roku. Teraz, po wielu rozczarowaniach, angielscy kibice znów mogą wyczekiwać czempionatu z wysoko uniesionymi głowami.

W takim samym przekonaniu żyją piłkarze, którzy w 2018 roku w Rosji wywalczyli czwarte miejsce, a według rankingów są obecnie trzecią najsilniejszą drużyną w Europie. Kurs na zdobycie przez nich mistrzostwa Europy w tym roku wynosi 6.00, na Belgię 7.00, a na mistrzów świata, Francję, 5.50.

Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem Euro o wysokich celach nie boi się mówić między innymi 23-letni Rashford, który wierzy, że na mistrzostwach świata przed sukcesem Anglię powstrzymała wyłącznie trema.

W tym roku oswojeni z grą o najwyższą stawkę Anglicy mają być pewniejsi swoich możliwości, a walka o trofeum ma stawać się normalnością.

„Mamy wielką szansę. Ten zespół ma w sobie mnóstwo talentu i umiejętności, a bardzo dużo zależy też od wiary w siebie. Rozmawiałem o tym z kilkoma reprezentantami i moim zdaniem przy ostatniej okazji powstrzymało nas tylko wejście w świat niewiadomej” – tłumaczy swój punkt widzenia 23-latek.

„Wtedy dotarliśmy dalej niż kiedykolwiek wcześniej i nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Na szczęście wyciągnęliśmy lekcje, a ponadto nasz skład jest jeszcze lepszy”.

Anglicy pierwszy mecz Euro zagrają 13 czerwca z Chorwacją, po czym zmierzą się ze Szkocją i Czechami. W ramach przygotowań do czempionatu 2 czerwca zagrają mecz towarzyski z Austrią, a cztery dni później z Rumunią.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów