Ostateczny skład reprezentacji Polski na Euro 2021

0
508

Znamy skład reprezentacji Polski na Euro 2021 po tym, jak selekcjoner Paulo Sousa dokonał ostatecznego wyboru. Obyło się bez niespodzianek.

Biało-czerwoni rozpoczną zmagania w Euro 2020 w poniedziałek 14 czerwca, mierząc się ze Słowacją w ramach Grupy E, w skład której wchodzą także Hiszpanie i Szwedzi.

Kurs na wygraną Polski w pierwszym meczu grupowym wynosi 1.70. Kurs na remis wynosi 3.50, a na zwycięstwo Słowacji 5.00.

Sousa zaledwie dzień po zremisowanym 1:1 towarzyskim starciu z Rosją ogłosił ostateczny skład reprezentacji na euro.

W gronie zawodników powołanych nie ma żadnych niespodzianek – selekcjoner po prostu potwierdził swoje wcześniejsze nominacje.

PZPN poinformował, że w drużyna uniknęła kontuzji i nie było konieczności powoływania żadnego gracza z listy rezerwowej.

Portugalczyk zabierze na mistrzostwa 26 zawodników, choć w kadrze meczowej jest miejsce dla zaledwie 23 piłkarzy.

Obecnie trwają przygotowania do euro. W środę zawodnicy mają dzień wolny, ale wrócą do pracy w czwartek, podczas gdy ostatni sparing przed startem turnieju rozegramy we wtorek ósmego czerwca w Poznaniu z Islandią. Dzień później nasza kadra uda się do Sopotu, gdzie będzie mieć swoją bazę podczas euro.

Warto dodać, że ze Słowacja zagramy w Sankt Petersburgu, podobnie jak ze Szwecją (23.06). W międzyczasie czeka nas spotkanie z Hiszpanią w Sewilli, które zaplanowane jest na 19 czerwca.

Poznaj ostateczny skład reprezentacji Polski na Euro 2021

Sprawdź kursy na wszystkie mecze Euro 2021