BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Szwajcarzy zadowoleni z przygotowań

3. czerwca, 2021, 19:52

Selekcjoner reprezentacji Szwajcarii Vladimir Petkovic jest zadowolony z przygotowań do Euro 2021 i liczy na wygodne zwycięstwo z Liechtensteinem w ostatnim towarzyskim meczu przed turniejem.

Szwajcarzy trafili do wyrównanej Grupy A, w której zagrają również Włochy, Turcja i Walia. Kurs na wygranie rywalizacji grupowej przez Szwajcarię wynosi 5.50. Kurs na Włochy wynosi 1.57, na Walię 8.00, a na Turcję 5.50.

Drużyna Petkovica ostatnim razem wygrała 2:1 w towarzyskim meczu z USA, a w czwartek zmierzy się z Liechtensteinem w St. Gallen.

Szwajcaria wygrała również każde ze swoich pierwszych dwóch spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata na początku tego roku, pokonując Bułgarię i Litwę, a następnie ograła też w sparingu debiutującą na euro Finlandię.

Petkovic, były menedżer Young Boys i Lazio, był odpowiedzialny za Szwajcarię również podczas ostatnich Mistrzostw Europy w 2016 roku i przy tej okazji pomógł im dotrzeć do 1/8 finału.

Tegoroczną edycję turnieju rozpoczną przeciwko Walii Garetha Bale’a w Baku, a następnie zagrają z Włochami w Rzymie i wrócą do Azerbejdżanu, by zmierzyć się z Turcją.

Petkovic uważa, że ​​jego drużyna jest w „dobrej kondycji” w tygodniach poprzedzających rozpoczęcie Euro 2021.

Przemawiając na środowej konferencji prasowej, Petkovic powiedział: „Po dziesięciu dniach przygotowań, po których niektórzy gracze są trochę zmęczeni i może trochę rozdrażnieni, mamy nadzieję, że uda nam się rozegrać dobry mecz i możemy w dobrym nastroju jechać do Baku.

„Drużyna jest w dobrej kondycji i nie ma problemów – każdy z 26 zawodników trenował i jest gotowy do gry” – dodał.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów