BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Karim Benzema podekscytowany Mbappe

karim benzema
5. czerwca, 2021, 11:56

Powracający do reprezentacji Francji Karim Benzema ocenił swojego nowego partnera, Kyliana Mbappe, jako piłkarza „mogącego wszystko”. Młody gwiazdor jest „ulubieńcem” 33-latka.

Mbappe był kluczowym piłkarzem Francji podczas mistrzostw świata 2018 zakończonych zdobyciem przez Trójkolorowych trofeum. To on strzelił decydującego o wyniku 4:2 gola w finale przeciwko Chorwacji i miał ogromny wpływ na awans przez kolejne rundy fazy pucharowej. Z nim w składzie szanse na zwycięstwo Francji w Euro 2020 wyceniane są na 5.50.

Tymczasem Benzema wrócił w środę do reprezentacji, po pięciu latach rozłąki, w wygranym 3:0 meczu z Walią. Kolejny mecz może rozegrać z Bułgarią we wtorek, po czym pojedzie na Euro, gdzie 15 czerwca mecze z Niemcami Francuzi rozpoczną zmagania grupowe.

Mistrzowie świata dysponują potężnym atakiem, na który oprócz Benzemy i Mbappe składa się także Antoine Griezmann. Choć cała trójka razem spędziła tylko kilkanaście dni, Karim jest mocno podbudowany, zwłaszcza wizją dalszej współpracy z 22-letnim Mbappe oraz poprowadzeniem reprezentacji do trzeciego w historii mistrzostwa Starego Kontynentu.

„To jest bardzo dobry piłkarz. Będąc w tak młodym wieku może zrobić wszystko. To mój ulubiony typ piłkarza. On wie jak grać na jeden kontakt, jest zwinny, szybki i efektywny. Wprawdzie nie mieliśmy wielu okazji do wspólnej gry, ale na treningach dbamy o siebie nawzajem, to bardzo proste. On wie jak należy grać w piłkę. Posiadanie go w drużynie jest bardzo ważne” – ocenił Benzema.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów