BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Luis Enrique nie widzi problemu w braku Ramosa

5. czerwca, 2021, 11:51

Luis Enrique wierzy, że Hiszpania dowiodła posiadanie wystarczająco silnego składu, aby podczas Euro 2021 poradzić sobie bez Sergio Ramosa. Dowieść tego miał między innymi piątkowy, towarzyski mecz z Portugalią.

Kurs na zdobycie mistrzostwa Europy przez La Roja wynosi 4.50, podczas gdy na wygranie pierwszego meczu turnieju przeciwko Szwecji 1.40, ale będą musieli uporać się z rywalami bez doświadczonego Ramosa, który nie został powołany na turniej.

W celu nawiązania do sukcesów Luisa Aragonesa oraz Vicente’a del Bosque i zakończenia serii fatalnych wyników na największych turniejach, Enrique musi się zmierzyć z wyzwaniem w postaci przebudowy zespołu.

Wielu przewidywało, że sięgające 180 meczów w reprezentacji doświadczenie Ramosa jest kluczowe dla szans na sukces w okresie przejściowym.

Tymczasem selekcjoner jako następców 35-latka wytypował Pau Torresa (osiem występów w kadrze) z Villarrealu oraz Aymerica Laporte’a (debiutant) z Manchesteru City, a ci w piątek odwdzięczyli mu się skutecznym powstrzymaniem Cristiano Ronaldo, Joao Felixa i Diogo Joty.

Kolejne możliwości Enrique dostrzega w osobach Diego Llorente z Leeds oraz przechodzącemu z Manchesteru City do FC Barcelony Ericowi Garcii.

„Moim zdaniem ta dwójka [Torres i Laporte] środkowych obrońców poradziła sobie doskonale, byli świetni. Obaj zagrali na granicy wybitności” – ocenił trener po meczu z Portugalią zakończonym wynikiem 0:0.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów