BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Harry Maguire zagra na Mistrzostwach Europy?

harry maguire
6. czerwca, 2021, 9:56

Selekcjoner reprezentacji Anglii wciąż nie ma pewności, czy jeden z jego najważniejszych piłkarzy Harry Maguire w ogóle wystąpi na Euro 2021. Szanse Trzech Lwów na tytuł mogą zostać znacznie ograniczone.

Tuż przed rozpoczęciem europejskiego czempionatu kurs na zdobycie tytułu przez Anglię wynosi 6.00, a na wygranie grupy D, w której będą rywalizować ze Szkocją, Chorwacją i Czechami 1.40.

Przed przystąpieniem do turnieju głównego Anglików czeka w niedzielę ostatni test, jakim będzie towarzyskie spotkanie z Rumunią, w którym środkowy obrońca Manchesteru United, Harry Maguire, na pewno nie zagra.

Jeden z najlepszych specjalistów od gry w obronie na świecie po raz ostatni na murawie znalazł się 9 maja w ligowym spotkaniu z Aston Villą i wciąż nie wrócił nawet do treningów. O tym jak ważny jest to piłkarz dla United, świadczy fakt, że Czerwone Diabły wygrały bez niego tylko jeden z pięciu meczów. Jeśli podobnie ma wyglądać los Anglików, selekcjoner Gareth Southgate będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ na kilka dni przed Euro wciąż nie wiadomo, kiedy Harry będzie gotowy do gry.

„Żadna kontuzja nie pozwala przewidzieć powrotu ze 100% pewnością. Nasz sztab medyczny jest zadowolony z postępów, zwłaszcza w ostatnich kilku dniach, ale ryzyko istnieje” – przyznał Southgate.

„Wszystko wskazuje, że będzie mógł grać, ale otwartą kwestią jest to, kiedy wróci do treningów z grupą i jak szybko będzie robił postępy. A przecież może zdarzyć się wszystko i drobnostka może mieć ogromny wpływ na cały harmonogram powrotu”.

„Jestem realistą. Wybraliśmy skład w taki sposób, że nawet jeśli nie zagra, ma kto go zastąpić – jeśli jednak będzie mógł zagrać, to dla nas ogromny bonus”.

W miejsce Maguire’a podczas Euro może zostać wykorzystany Ben Godfrey lub Ben White. Pierwszy mecz mistrzostw Anglicy zagrają 13 czerwca.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów