BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Arkadiusz Milik nie jedzie na Euro 2021!

arkadiusz milik
8. czerwca, 2021, 11:53

Reprezentacja Polski otrzymała cios podczas przygotowań do Euro 2021 po tym, jak kluczowy napastnik drużyny – Arkadiusz Milik – został wykluczony z turnieju z powodu kontuzji kolana.

W swoim pierwszym meczu na Euro 2021 – w poniedziałek 14 czerwca – Polska zagra ze Słowacją, a wygrana Biało-Czerwonych obstawiana jest po kursie 1.75. Stawka na zwycięstwo Słowacji wynosi 5.25, a na remis 3.30.

Napastnik Marsylii doznał niewielkiego uszkodzenia łąkotki w kolanie w ostatnim spotkaniu francuskiej Ligue 1 z Metz. Milik wykorzystał rzut karny w tym meczu.

Polak mimo kontuzji udał się na przygotowania kadry narodowej do euro, ale ostatecznie nie weźmie udziału w turnieju,.

Milik ma na swoim koncie 59. występów w reprezentacji, dla której zdobył 15 goli, i miał być kluczowym partnerem dla super strzelca z Bayernu Monachium – Roberta Lewandowskiego.

Polska będzie teraz bez Milika, a wcześniej straciła innego napastnika z Bundesligi Krzysztofa Piątka, który także jest kontuzjowany. Tym samym Polacy będą polegać przede wszystkim na Lewandowskim.

Zespół Paulo Sousy może się spodziewać trudności już w fazie grupowej, w której zmierzy się również z Hiszpanią i Szwecją.

PZPN poinformował o urazie Milika w specjalnym oświadczeniu: „Arkadiusz Milik nie zagra w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach Europy” czytamy.

„Przez dwa tygodnie Milik przechodził liczne zabiegi według ściśle ustalonego planu, tak aby umożliwić mu powrót do pełnych możliwości treningowych.

„Sam zawodnik, pomimo swojej rehabilitacji, nie czuł się w 100 procentach gotowy do startu w turnieju Euro 2021”.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów