Belgia w dobrym stylu pokonała 3:0 Rosję

0
265

Belgijska reprezentacja mimo absencji dwóch kluczowych zawodników odniosła pewne zwycięstwo nad Rosją, wygrywając 3:0 i obejmując prowadzenie w Grupie B.

Zespół Roberto Martineza doskonale wywiązał się z roli faworyta w otwierającym euro meczu z Rosją. Kurs na zdobycie mistrzostwa Europy przez Belgię wynosi 6.50.

Czerwone Diabły odniosły pewne zwycięstwo 3:0, choć zagrały bez swoich dwóch absolutnie kluczowych graczy środkowej formacji – Kevina De Bruyne’a i Axela Witsela.

Swoją robotę na murawie doskonale wykonał Romelu Lukaku, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, otwierając i ustalając wynik spotkania.

Snajper Interu najpierw wykorzystał kiks obrońcy Andreya Semenova, a pod koniec meczu nie śmiał zmarnować sytuacji sam na sam.

W międzyczasie, a konkretnie w 34. minucie, dorobek bramkowy Belgii wzbogacił również Thomas Meunier, który pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Timothy Castagne.

Ofensywnie usposobiony obrońca bezlitośnie skorzystał z kolejnego błędu Rosjan, tym razem popełnionego przez bramkarza Antona Shunina.

Wygrana Czerwonych Diabłów była w pełni zasłużona i pokazała moc drużyny Martineza, która na dodatek zaczęła spotkanie bez poszukującego formy Edena Hazarda.

Belgia dzięki wygranej obejmuje prowadzenie w Grupie B, chociaż trzema punktami mogą się pochwalić też Finowie, którzy – w meczu rozgrywanym na raty ze względu na niespodziewany upadek i utratę przytomności Christiana Eriksena, odnieśli historyczne zwycięstwo 1:0.

W zaplanowanym na środę meczu 2. kolejki tej grupy Belgia zmierzy się z Danią, podczas gdy dzień później Rosja zagra z Finlandią.

Sprawdź aktualną sytuację w Grupie B oraz terminarz.

Sprawdź kursy na mecz Dania – Belgia