Georginio Wijnaldum: Teraz naprawdę mogę się skoncentrować

0
266

Grający na pozycji pomocnika Georginio Wijnaldum zdołał dopiąć kontrakt z PSG przed pierwszym meczem Euro 2021, co ma mu dać spokój ducha niezbędny do gry na najwyższym poziomie podczas mistrzostw Europy.

Holandia udział w Euro rozpoczyna dzisiaj o godzinie 21:00 meczem z Ukrainą. Kurs na zwycięstwo Oranje w niedzielę wynosi 1.50, a na triumf w całym turnieju 15.00.

Georginio Wijnaldum jadąc na zgrupowanie nie miał podpisanego kontraktu – umowa z Liverpoolem dobiega końca wraz z końcem czerwca – ale sfinalizował trzyletnią umowę z PSG, które przed rokiem znalazło się w finale Ligi Mistrzów.

Pomocnik mógł trafić również do Barcelony, ale oczekując konkretów zdecydował się na wyjazd do Francji. Najważniejsze dla niego było szybkie podpisanie umowy i osiągnięcie pewności na temat swojej przyszłości.

„Paris Saint-Germain było bardziej zdecydowane, szybsze w działaniu, a ich projekt jest bardzo ciekawy. Muszę przyznać, że to był trudny wybór. Barcelona naprawdę się mną interesowała, ale PSG było konkretniejsze” – komentował Holender.

„Bardzo się cieszę, że ta sprawa została zakończona, ponieważ w czasie turnieju musisz się skoncentrować na grze, nic nie może cię rozpraszać, a działo się naprawdę wiele. Musiałem podjąć decyzję”.

Holendrzy, którzy nie zagrali w ostatnich mistrzostwach Europy i świata, po spotkaniu z Ukrainą w meczach grupy C zmierzą się również z Austrią i Macedonią Północną.

Sprawdź aktualną sytuację w Grupie C oraz terminarz.

Sprawdź kursy na mecz Holandia – Ukraina