Macedonia Północna nie urwała punktów Austrii

0
259

Macedonia Północna mimo niezłej postawy ostatecznie musiała uznać wyższość Austrii, która dzięki udanej drugiej połowie zwyciężyła 3:1.

Austriacy odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w kontekście awansu z Grupy C, w skład której wchodzą także drużyny Holandii i Ukrainy.

Stawka na wygraną Austrii w kolejnym meczu z Holandią wynosi 5.75, na remis 4.00, a zwycięstwo Holandii obstawiane jest po kursie 1.57.

Debiutujący na turnieju Macedończycy z polotem rozpoczęli spotkanie, ale to faworyzowana Austria jako pierwsza zyskała przewagę.

W 18. minucie fantastyczne dośrodkowanie Marcela Sabizera wykończył – w jeszcze bardziej imponującym stylu – prawy obrońca Stefan Lainer, trafiając uderzeniem z powietrza.

Dziesięć minut później było już 1:1, a historyczną bramkę dla Macedonii Północnej zdobył najbardziej znany gracz drużyny – Goran Pandev. Napastnik wykorzystał nieporozumienie w defensywie rywala i przymierzył do pustej bramki.

W drugiej odsłonie Macedończykom zabrakło już pary, aby sprostać obdarzonym większym talentem piłkarskim Austrią. Podopieczni Franco Fody dołożyli dwa trafienie i ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Kluczową bramkę zdobył w 78. minucie rezerwowy Michael Gregoritsch, finalizując zagranie Davida Alaby, a niedługo później na listę strzelców wpisał się także inny zmiennik – Marko Arnautovic. Były atakujący West Hamu skorzystał z błędu obrońcy.

Do kolejnych meczów w Grupie D dojdzie w czwartek, kiedy Macedonia Północna zagra z Ukrainą, a Austria z Holandią.

Sprawdź aktualną sytuację w Grupie C oraz terminarz.

Sprawdź kursy na mecz Holandia – Austria