Czesi przejmują dowodzenie w grupie D

0
250

Reprezentacja Czech pokonała Szkocję 2:0 i została liderem Grupy D po 1. kolejce spotkań! Ozdobą spotkania było trafienie z połowy boiska autorstwa Patrika Schicka.

Czeska drużyna ma już na swoim koncie trzy punkty – tyle samo co Anglia, która w niedzielę wygrała z Chorwacją 1:0.

Liderem tabeli są jednak Czesi ze względu na lepszy bilans bramkowy. Kurs na ukończenie fazy grupowej na 1. miejscu przez Czechów wynosi 6.00, a przez Anglików 1.14.

Choć początek spotkania należał do Szkotów, to w pierwszej kolejności zaszumiało pod bramką gospodarzy. Szczęścia próbował Patrik Schick, lecz tym razem jego mierzony strzał znakomicie obronił David Marshall.

Napastnik dopiął swego na kilka minut przed przerwą, gdy świetnie główkował po centrze z bocznej strefy boiska.

Wcześniej w doskonałej pozycji znalazł się Andy Robertson, ale uderzając z 15. metra i mając przed sobą tylko golkipera przestrzelił bramkę.

Druga połowa zaczęła się imponująco – od nacisków z obu stron – ale to wizytujący Hampden Park zespół Czechów podwoił prowadzenie, gdy fenomenalnym strzałem popisał się Schick.

Snajper Leverkusen zaimponował, umieszczając piłkę w sieci po doskonałej próbie z połowy boiska!

Gospodarze też mieli swoje okazje, a przy stanie 0:1 poprzeczkę ostemplował Jack Hendry, lecz ogólnie Szkoci, którym brakowało jakości piłkarskiej, sprawiali gorsze wrażenie i ostatecznie całkiem zasłużenie trzy punkty wpadły na konto Czechów.

W następnej kolejce Szkotów czeka wyjazd na Wembley i pojedynek z Anglią, podczas gdy Czesi zagrają z Chorwacją.

Sprawdź aktualną sytuację w Grupie D oraz terminarz.

Sprawdź kursy na mecz Anglia – Szkocja