Mecz Polska – Słowacja już dzisiaj o godzinie 18:00

0
639

Mecz Polska – Słowacja już dzisiaj o godzinie 18:00, selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa stwierdził, że jego drużyna „nie może popełnić żadnych błędów”, w meczu otwierającym grupę E.

Pozytywne rozpoczęcie turnieju i wygrana Biało-Czerwonych w pierwszym meczu ze Słowacją obstawiana jest po kursie 1.66, a strzelenie pierwszego gola przez Roberta Lewandowskiego po 3.60.

Obie drużyny wyszły ze swoich grup na Euro 2016, a Polacy dotarli nawet do ćwierćfinału, w którym zostali wyeliminowani po serii rzutów karnych przez ostatecznych mistrzów Europy Portugalczyków. Słowacja natomiast nie sprostała reprezentacji Niemiec na etapie 1/8 finału.

Słowacy ponadto zakwalifikowali się do euro dopiero poprzez baraże Ligi Narodów i znowu będą polegać na swoim liderze i najlepszym strzelcu Marku Hamsiku, który najlepsze lata ma już za sobą.

Po drugiej stronie pojawi się Lewandowski, który rozegrał rekordowy sezon dla Bayernu Monachium po tym, jak strzelił 41 goli w 29. meczach ligowych.

Prowadzący polską drużynę Sousa uznał pojedynek ze Słowacją za duże wyzwanie i liczy, że Polacy staną na wysokości zadania, nawet mimo braku kontuzjowanych Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka.

„To nie będzie łatwe. To będzie bardzo dynamiczny mecz, będzie mentalny, skupiony, nie możemy popełniać błędów, musimy być gotowi” ​​- powiedział Portugalczyk mediom.

„Oni są naprawdę silni w przejściu [do ataku], niezwykle bezpośredni, nie poświęcają dużo energii na budowanie i są również bardzo mocni w stałych fragmentach” – dodał.

Sprawdź aktualną sytuację w Grupie E oraz terminarz.

Sprawdź kursy na mecz Polska – Słowacja