Portugalia gromi Węgrów 3:0, komplet widzów obejrzał mecz

0
297

Broniąca tytułu Portugalia dzięki udanej końcówce odniosła wysokie zwycięstwo na inaugurację Euro 2020, gromiąc Węgrów 3:0. Dwa trafienia Cristiano Ronaldo.

Portugalia zgodnie z oczekiwaniami pokonała Węgry na starcie zmagań grupowych. Kurs na obronę tytułu mistrzowskiego przez Portugalię wynosi 8.50. a na wygranie klasyfikacji strzelców przez Ronaldo 5.50.

Mistrzowie od początku spotkania prezentowali wyższą kulturę gry, a ich przewaga podczas pierwszej połowy wyraźnie rosła.

Piłka szukała m.in. Diogo Jotę, który znalazł się w kilku klarownych sytuacjach, lecz nie było mu dane umieścić piłki w siatce.

Portugalczycy powinni jednak objąć prowadzenie tuż przed przerwą, gdy doskonałe podanie otrzymał Cristiano Ronaldo. CR7 dostał piłkę w polu karnym i miał przed sobą tylko bramkarza, ale fatalnie przestrzelił uderzając z pierwszej piłki. Ta poszła wysoko nad poprzeczkę.

Podopieczni Fernando Santosa dopięli swego w drugiej połowie, chociaż mecz rozgrywany na Puskas Arenaw Budapeszcie nie należał do łatwych, a dowodem na to jest m.in. trafienie po kontrze Szabolcsa Schona. Rezerwowy Węgrów pokonał Rui Patricio przy stanie 0:0, lecz jego gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Węgrzy byli świetnie zdyscyplinowani, ale w końcówce meczu sprawy nie poszły po ich myśli. W 84. minucie – po dwóch rykoszetach – piłkę do siatki wtoczył szczęśliwie Raphael Guerreiro, a zaledwie trzy minuty później 'miękki’ rzut karny wykorzystał Ronaldo.

Gwiazdor Juventusu zdołał jeszcze dobić swoich rywali kolejnym golem w doliczonym czasie gry, finalizując ładną akcję po minięciu bramkarza.

Do kolejnej rozgrywki mistrzowie Europy przystąpią już w sobotę, mierząc się z Niemcami, podczas gdy Węgrów czeka batalia z Francją.

Tabela grupy F – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Portugalia – Niemcy