Cristiano Ronaldo: Właśnie tak chcieliśmy zacząć

0
448

Cristiano Ronaldo z pokorą skomentował rekordowe osiągnięcie w mistrzostwach Europy i zwycięstwo w pierwszym meczu Portugalii w turnieju. Po pokonaniu Węgier 3:0, CR7 podobny wynik chce osiągnąć w starciu z Niemcami.

Cristiano Ronaldo jest niekwestionowaną gwiazdą reprezentacji Portugalii i całych mistrzostw Europy. Jego celem jest poprowadzenie kolegów do obrony tytułu mistrzowskiego, na co kurs wynosi 8.50.

We wtorek poprowadził rodaków do zwycięstwa 3:0 nad Węgrami w Budapeszcie, bijąc przy tym rekord liczby bramek na turniejach mistrzostw Europy, ale wciąż mu mało. Żywa legenda nie chce się ograniczać do wyjścia z grupy śmierci, ale chce udowodnić wyższość Portugalczyków również w meczach z silniejszymi rywalami grupowymi.

„Taki początek mistrzostw był bardzo ważny, a teraz musimy kontynuować w ten sposób. Teraz zaczynamy myśleć o kolejnym meczu i jego wygraniu. Zwycięstwo było kluczowe, choć to był ciężki mecz przeciwko świetnie broniącej się drużynie. Na szczęście to my strzeliliśmy trzy gole” – komentował CR7.

„Jestem wdzięczny zespołowi, że pomógł mi strzelić dwie bramki i zostać największą gwiazdą meczu”.

Ronaldo w czasie trwania bieżącego turnieju może sięgnąć po kolejne rekordy, przede wszystkim w liczbie bramek zdobytych w reprezentacji – Ali Daei zanotował 109 trafień, a Ronaldo traci do niego trzy trafienia.

Spotkanie Portugalii z Niemcami zaplanowano na sobotę, a Portugalczycy będą walczyć nie tylko o trzy punkty, ale także rewanż za porażki w czterech ostatnich starciach tych zespołów w turniejach rangi mistrzowskiej.

Tabela grupy F – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Portugalia – Niemcy