Roy Keane: Pogba w kadrze to inny piłkarz

0
361

Legenda Manchesteru United, Roy Keane, szuka powodów gigantycznej różnicy w poziomie gry Paula Pogby dla klubu i reprezentacji Francji. Doskonały mecz z Niemcami nie był dziełem przypadku.

Paul Pogba błyszczał w wygranym we wtorek 1:0 meczu z Niemcami zapowiadając, że będzie jednym z najważniejszych piłkarzy podczas Euro 2021, w turnieju, w którym Trójkolorowi chcą zdobyć mistrzostwo Europy, na co kurs wynosi 4.50.

Jego dyspozycja na początku czempionatu była zupełnie inna niż ta, którą prezentuje grając dla Manchesteru United, a powodów takiego stanu rzeczy doszukuje się Roy Keane, który Czerwone Diabły reprezentował 13 lat, zdobywając przy tym siedem tytułów mistrza Anglii.

Jego zdaniem kluczem do świetnej gry dla Francji jest napędzająca się wzajemnie plejada gwiazd, która ściąga z Pogby ogromną ilość presji, pozwalając mu się rozwijać i prezentować to, co robi najlepiej.

„Paul Pogba to wielki talent, ale wciąż stać go na znacznie więcej, zwłaszcza, gdy gra dla klubu, ale różnica w jego grze dla Francji i dla United jest wyraźna. Należy się zastanowić, dlaczego tak się dzieje, dlaczego dla Francji gra dużo lepiej” – rozważa się Keane.

„Moim zdaniem chodzić może o system, być może francuski system odpowiada mu bardziej. Ale może chodzić o to, że w reprezentacji odpowiedzialność dzieli się na większą liczbę zawodników, być może w Manu jest odizolowany, albo gorzej się tam czuje. Niemniej on musi być liderem i ważnym piłkarzem”.

Walczący o tytuł aktualni mistrzowie świata na boiska Euro 2021 wrócą w sobotę, gdy zmierzą się z Węgrami.

Tabela grupy F – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Francja – Węgry