Mecz Anglia – Szkocja już dzisiaj o godzinie 21:00

0
286

Szkoci mają prawo jeszcze mocniej uwierzyć w szanse dobrego wyniku w meczu przeciwko Anglii – na najstarsze w Europie derby wraca Kieran Tierney. Czy to wystarczy do sprawienia ogromnej niespodzianki?

Dzisiaj o godzinie 21:00 dojdzie do starcia Anglii ze Szkocją na Wembley. Będzie to kolejna odsłona trwającej 149 lat zażartej rywalizacji, w której chodzi o coś znacznie więcej niż punkty. Kurs na zwycięstwo Anglii wynosi 1.28, na remis 5.50, a na triumf niżej notowanych Szkotów 11.00.

Arcyważny dla każdego Szkota i Anglika mecz wymaga maksymalnych nakładów sił po obu stronach, a trener Szkotów, Steve Clarke, z radością ogłosił, że wszyscy jego podopieczni są gotowi na wojnę.

Dotyczy to również Tierneya, który z powodu doznanego na treningu urazu nie zagrał w przegranym 0:2 meczu z Ukrainą.

„Wszyscy są dostępni na ten mecz, włącznie z Kieranem. To dobra wiadomość dla Kierana, dobra wiadomość dla nas i dla kibiców Szkocji. Mam nadzieję, że wykorzystamy to do uzyskania dobrego wyniku. Trenował z zespołem dwa ostatnie dni i zagra całe spotkanie” – skomentował selekcjoner.

Szkocja z Anglią spotka się na Euro po raz pierwszy od 25 lat, gdy stoczyły piękną i dramatyczną batalię. Wtedy to na oczach blisko 80 000 kibiców Szkoci nie wykorzystali rzutu karnego, aby kilka minut później ukarał ich za to Paul Gascoigne, strzelając jedną z najpiękniejszych bramek w historii angielskiej piłki. Czy w dzisiaj brytyjskie zespoły zapewnią kolejne wielkie show?

Tabela grupy D – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Anglia – Szkocja