Słowo dnia w Hiszpanii: „frustracja”

0
316

Piłkarze i trenerzy reprezentacji Hiszpanii jak mantrę powtarzają po meczu z Polską słowo „frustracja”. La Roja zaczęli wątpić w swoje umiejętności i szanse na osiągnięcie sukcesu w Euro 2021.

Biało-Czerwoni perfekcyjnie zrealizowali swój sobotni plan i z pomocą szczęścia zremisowali 1:1 z Hiszpanią w Sewilli, zachowując szanse na awans do fazy pucharowej rozgrywek, na co kurs wynosi 2.37.

Remis, a nawet szanse na zwycięstwo, z faworyzowaną Hiszpanią może mieć dla Polaków olbrzymie znaczenie psychologiczne. Wiara w siebie może ich ponieść przez mecz ze Szwecją, ale dokładnie odwrotny scenariusz może wystąpić w przypadku Hiszpanii, która zagra ze Słowacją.

La Roja nie wygrali żadnego z dwóch pierwszych meczów mistrzostw, strzelając w nich zaledwie jednego gola. W poprawieniu statystyk nie pomógł im nawet rzut karny.

„Jesteśmy bardzo sfrustrowani. Piłka nie chciała wpaść do siatki. Na takim turnieju nie możesz liczyć na łatwe zwycięstwa. My tworzyliśmy sobie okazje, ale gdy piłka nie chce wpaść do bramki, zaczynasz w siebie wątpić” – komentował Rodri.

„Boisko nie było w idealnym stanie, ale to nie jest wymówka. Słowo na dziś to frustracja. Nie ma łatwych meczów. Mam nadzieję, że kibice pozostaną z nami do końca, bardzo tego potrzebujemy. To nie moment na poddawanie się lub krytykę. Wciąż wszystko zależy od nas”.

Hiszpanie, podobnie jak Polacy, muszą wygrać swój środowe mecz, aby zagwarantować sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Oba mecze zostaną rozegrane w środę o godzinie 18:00.

Tabela grupy E – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Szwecja – Polska