Joachim Löw: Początek nie ma znaczenia

0
396

Joachim Löw jest spokojny o przyszłą formę swoich podopiecznych w turnieju, a starcie z Węgrami zapowiada jako najcięższe w grupie. Die Maanschaft nie zmieniają celów i idą po tytuł.

Reprezentacja Niemiec przegrała w meczu otwarcia Euro 2021 ulegając 1:0 Francji. Ich gra wyglądała fatalnie, ale w sobotę pokazali moc rozbijając 4:2 broniącą tytułu Portugalię. Kurs na triumf Niemców w całych rozgrywkach wynosi 6.50, na Portugalię 11.00, a na Francję 4.50.

Po zwycięstwie nad Cristiano Ronaldo i spółką na Allianz Arena Niemcy wskoczyli na drugie miejsce w grupie, dzięki czemu zwycięstwo z Węgrami w środę da im bezpośredni awans do fazy pucharowej.

Löw, który po trwającym turnieju odejdzie z kadry, zgromadził sporo doświadczenia w dużych imprezach – Niemców prowadził w czterech turniejach o mistrzostwo Europy i trzech mundialach – i jego zdaniem wszystko układa się doskonale dla jego podopiecznych, ponieważ po tytuł zazwyczaj sięgają zespoły, które gorzej rozpoczynają imprezę. W tym roku tę tezę mają potwierdzić Niemcy.

„W turnieju gra mnóstwo silnych zespołów, ale zespoły grające świetnie w dwóch pierwszych meczach rzadko wygrywają całą imprezę” – ostrzega niektórych faworytów Löw.

„Jednak nasz następny mecz może być jeszcze trudniejszy niż poprzednie, ponieważ Węgrzy bronią się znacznie głębiej, a w działania defensywne angażuje się ośmiu lub dziewięciu zawodników. Zajmijmy się więc tylko najbliższym meczem”.

Niemcy podczas ostatnich mistrzostw świata nie wyszli z grupy, ale w trzech ostatnich mistrzostwach Europy docierali przynajmniej do półfinału. Mecz z Węgrami zagrają w środę o godz. 21:00.

Tabela grupy F – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Niemcy – Węgry