Raheem Sterling: Mecz ze Szkocją o niczym nie świadczy

0
284

Raheem Sterling zapewnia, że zremisowany bezbramkowo mecz ze Szkocją w ostatni piątek nie podciął skrzydeł reprezentacji Anglii. Trzy Lwy wierzą w rozwój formy i mistrzostwo.

Reprezentacja Anglii we wtorek zagra ostatni mecz fazy grupowej Euro 2021. Ich rywalem będzie liderująca aktualnie w grupie D reprezentacja Czech, co oznacza, że od Anglików zależy, czy grupę wygrają, czy zajmą drugie miejsce, do czego wystarczy im remis.

Jednak po remisie ze Szkocją na Wembley wielu zwątpiło w podopiecznych Garetha Southgate’a i obawiają się kolejnych rywali i szans na tytuł, na zdobycie którego kurs wynosi 8.00, a na pokonanie Czechów 1.60.

Tymczasem Raheem Sterling, strzelec jedynej bramki Anglików na tych mistrzostwach, wzywa do zachowania spokoju i porzucenia paniki. Napastnik przypomina, że w przeszłości dużo gorzej radzące sobie drużyny sięgały po tytuł – dowodem może być chociażby Portugalia, która pięć lat temu nie wygrała żadnego grupowego meczu.

„Gareth pokazał nam kilka statystyk na temat formy mistrzów w pierwszej fazie turnieju. One dowodzą, że wciąż jest wcześnie, a my musimy budować formę. Szczerze wierzę, że jesteśmy w stanie to zrobić” – przekonuje Sterling.

„Historia dowodzi, że nawet komplet zwycięstw w grupie nie oznacza dobrego turnieju, dlatego musimy pozostać zmotywowani, radośni i powinniśmy cieszyć się piłką. Po meczu ze Szkocją ludzie spanikowali, ale nikt w zespole nie czuje presji związanej z tym meczem. Jeśli wygramy z Czechami, nikt nie będzie pamiętał o Szkocji”.

Mecz Anglii z Czechami rozpocznie się we wtorek o godzinie 21:00.

Tabela grupy D – sprawdź już teraz

Sprawdź kursy na mecz Czechy – Anglia