Seria awansów do fazy pucharowej Euro 2021

0
372

Poniedziałkowe mecze drużyn rywalizujących w grupach B i C dały awans zespołom grup D, E i F. Przyniosły także dobre wieści Biało-Czerwonym i określiły dwie pierwsze pary 1/8 finału.

Podczas wieczornych meczów grupy B, rozegranych w poniedziałek, Belgia pokonała Finlandię 2:0, a Dania sięgnęła po pierwsze turniejowe zwycięstwo (4:1), wyrzucając z mistrzostw Rosję. Aż trzy zespoły z tej grupy mają po trzy punkty, podobnie jak trzecia w grupie C Ukraina, co oznacza, że każdy zdobywca czterech punktów ma już pewny awans z grupy.

To bardzo ważna wiadomość między innymi dla Polaków, ponieważ ich środowy rywal, Szwecja, nie potrzebuje już nawet remisu w celu przejścia do kolejnej rundy – kurs na zwycięstwo Biało-Czerwonych w starciu z Trzema Koronowami wynosi 2.50.

Oprócz Belgi i Danii, a także Holandii i Austrii, które zakończyły zmagania grupowe, awans w poniedziałek uzyskali także Czesi i Anglicy z grupy D, wspomniana Szwecja z grupy E, oraz Francja z grupy F. Natomiast Ukraina i Finlandia czekają na wyniki pozostałych meczów fazy grupowej licząc, że awansują z trzeciego miejsca.

Poniedziałkowe mecze pozwoliły Włochom poznać kolejnych rywali. W 1/8 finału zmierzą się z Austrią, a w przypadku awansu do ćwierćfinału mogą stworzyć arcyciekawą parę z Belgią.

Po drugiej stronie drabinki parę stworzą Walia z Danią, a zwycięzca tej pary może w ćwierćfinale spotkać się z Holandią.

Kolejne rozstrzygnięcia i ewentualny awans Ukrainy z grupy C będą znane we wtorek, kiedy to zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze grupy D: o godzinie 18:00 dojdzie do starć Chorwacja vs Szkocja, w którym awans wywalczy zwycięzca, oraz Czechy vs Anglia.

1/8 Finału Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na 1/8 Finału Euro 2021